Image

Radomsko

7.7°C
Overcast Clouds
5.81°C / 8.7°C
3.69°C / 6.85°C
4.35°C / 11.43°C
8.44°C / 14.86°C

Złote Belfry w "Siódemce"

Złote Belfry w "Siódemce"
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, które obchodzimy w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Miało to miejsce 14 października
1773 r. W tym roku przypada zatem 250. rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej.
Z tej właśnie okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta gala wręczenia Złotych Belfrów, czyli nagród, które uczniowie przyznawali nauczycielom. Osoby nominowane i nagrodzone wyłonione były w wyniku anonimowego głosowania. Brali w nim udział uczniowie naszej szkoły.
Złote Belfry przyznawane były w ośmiu różnych kategoriach, a otrzymali je następujący nauczyciele:
  • pani Aneta Sojczyńska w kategorii „NAUCZYCIEL PRZYJACIEL”,
  • pani Anna Stalka w kategorii „ZŁOTY WYKŁADOWCA”,
  • pani Ewa Stępień w kategorii „SZWAJCARSKI ZEGAREK”,
  • pani Katarzyna Kowalczyk w kategorii „MISTRZ CIERPLIWOŚCI”,
  • pani Iwona Traczyk w kategorii „MISTRZ OPTYMIZMU”,
  • pan Zbigniew Solarik w kategorii „SOKOLE OKO”,
  • pan Zbigniew Solarik w kategorii „SZKOLNY PODRÓŻNIK”,
  • pani Katarzyna Wilkoszewska-Cyganek w kategorii „ULUBIENIEC ROKU”.
Uczniowie przyznali również HONOROWE ZŁOTE BELFRY. Otrzymali je Pani wicedyrektor Elżbieta Jasiulewicz i Pan Dyrektor Radosław Bartnik.
Podczas gali wręczenia Złotych Belfrów uczestnicy wysłuchali występu Kornelii Woźniak (uczennicy klasy 6A) i Justina Nemsa (z klasy 5A). Obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu Justina Nemsa (z klasy 5A) i Antka Kozińskiego (z klasy 6B). Galę poprowadzili uczniowie klasy 5B: Alicja Ciemniewska, Blanka Nowińska, Laura Zawisza, Fabian Gołuchowski, Marcel Śliwakowski i Filip Ślusarek.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w imieniu całej społeczności szkolnej, życzymy Dyrekcji, Nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.
Image

O powstaniu szkoły dla dzieci z dzielnicy Kowalowiec zadecydował w 1938 roku Zarząd Miasta Radomska.
Budynek szkoły wybudowano jesienią 1938 r. z drzewa, które pochodziło z rozbiórki starego domu, przeznaczonego na mieszkania dla nauczycieli, a mieszczącego się przy ulicy Bugaj.
Ceremonia otwarcia nowej placówki oświatowej odbyła się dnia 10 stycznia 1939 r. Rozpoczęła się poświęceniem szkoły przez ks. Kanonika Jankowskiego z Radomska.