19.3SP_WEATHER_C
SP_1SP_5.SP_9SP_WEATHER_C / SP_2SP_1.SP_7SP_2SP_WEATHER_C
SP_1SP_4.SP_2SP_3SP_WEATHER_C / SP_2SP_9.SP_4SP_4SP_WEATHER_C

Spotkanie autorskie z Dorotą Combrzyńską- Nogalą

Z okazji XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek - 9 maja 2024 r. uczniowie kl. V b uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką dla dzieci - Dorotą Combrzyńską – Nogalą w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku.

Pisarka jest łodzianką, polonistką, surdopedagogiem, autorką książek obyczajowych: „Naszyjnika z Madrytu”, nagrodzonej Literacką Nagrodą im. Władysława Reymonta, „Piątej z kwartetu” oraz „Wytwórni Wód Gazowanych”.

W ramach akcji „Z książką na walizkach” Dorota Combrzyńska – Nogala zaprezentowała dzieciom swoje książki: „Niedokończona opowieść Pepe”, „Odysejki”, Syberyjskie przygody Chmurki”, „Wysiedleni” oraz „Skutki uboczne eliksiru miłości”.

Miłośnicy powieści mieli okazję zapoznać się z głównymi bohaterami książek oraz ich losami przeplatanymi z historią Polski. Każdy chętny mógł liczyć na dedykację autorki w książce.

Ciekawe, pełne wrażeń spotkanie autorskie zaakcentowało tegoroczne hasło XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek - „Biblioteka – miejsce na czasie”.

Zapraszamy uczniów do biblioteki szkolnej!