Image

Radomsko

7.7°C
Overcast Clouds
5.81°C / 8.7°C
3.69°C / 6.85°C
4.35°C / 11.43°C
8.44°C / 14.86°C

EduAkcja - zakupy w sieci

EduAkcja - zakupy w sieci
W ramach Ogólnopolskiej akcji „eduAKCJA medialna w szkole”, 26 września 2023 roku gościliśmy w Naszej Szkole byłego przedstawiciela z Komendy Powiatowej Policji, Pana Emila Wilka.
Tematem spotkania były bezpieczne zakupy „w sieci”, co zrobić aby unikać nieuczciwych sprzedawców i nie dać się oszukać. Było to spotkanie skierowane do uczniów klasy V i VI.
Internet stał się dziś bardzo ważną częścią naszego codziennego życia. Wykorzystywany jest nie tylko w pracy, czy do nauki. W dzisiejszych czasach nie wychodząc z domu, możemy robić również zakupy.
Kupując „w sieci” należy jednak pamiętać, że Internet to również miejsce, z którego korzystają cyberprzestępcy.
Uczniowie dowiedzieli się, że przed zakupem w wirtualnym sklepie powinni sprawdzić jego rzetelność.
Po wysłuchaniu prelekcji, uczniowie wymienili się swoimi doświadczeniami i zaczęli praktyczne ćwiczenia na komputerze. Obejrzeli krótki filmik podsumowujący temat oraz rozwiązali quiz, odpowiadając na pytania dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu. Na koniec utrwalili zdobytą wiedzę i super się bawili podczas gry z karteczkami.
Lekcja ta okazała się świetną, wartościową, medialną zabawą i zarazem nauką bezpiecznego korzystania z zasobów sieci internetowej.
Image

O powstaniu szkoły dla dzieci z dzielnicy Kowalowiec zadecydował w 1938 roku Zarząd Miasta Radomska.
Budynek szkoły wybudowano jesienią 1938 r. z drzewa, które pochodziło z rozbiórki starego domu, przeznaczonego na mieszkania dla nauczycieli, a mieszczącego się przy ulicy Bugaj.
Ceremonia otwarcia nowej placówki oświatowej odbyła się dnia 10 stycznia 1939 r. Rozpoczęła się poświęceniem szkoły przez ks. Kanonika Jankowskiego z Radomska.