Image

Radomsko

15.97°C
Broken Clouds
10.64°C / 17.78°C
8.38°C / 17.67°C
13.67°C / 17.99°C
6.14°C / 16.19°C

Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski

Drużyna chłopów z PSP 7 zapisała się w historii naszej szkoły zostając 12 drużyną Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym. Ogromny sukces chłopców, którzy przez dwa dni rywalizowali z rówieśnikami jak równy z równym walcząc o każdą piłkę. Dzisiejszy dzień przyniósł niestety porażki z drużynami z Olsztyna, Działdowa i Lubasza ale i tak chłopcom należą się gratulacje. Naszą szkołę reprezentowali Valentyn Aleksiejev, Antoni Koziński i Brunon Rotkiewicz. Wielki sukces chłopców to ciężka codzienna praca wykonywana przez nich na treningach w UMLKS Radomsko pod okiem Pana Jacka Kawki. Wielkie Podziękowania dla miasta Radomska za umożliwienie startu w tak ważnej dla nas imprezie. Gratulacje i podziękowania dla Pana Łukasza Cichuty.

Image

O powstaniu szkoły dla dzieci z dzielnicy Kowalowiec zadecydował w 1938 roku Zarząd Miasta Radomska.
Budynek szkoły wybudowano jesienią 1938 r. z drzewa, które pochodziło z rozbiórki starego domu, przeznaczonego na mieszkania dla nauczycieli, a mieszczącego się przy ulicy Bugaj.
Ceremonia otwarcia nowej placówki oświatowej odbyła się dnia 10 stycznia 1939 r. Rozpoczęła się poświęceniem szkoły przez ks. Kanonika Jankowskiego z Radomska.