7.7°C
4.35°C / 11.43°C
8.44°C / 14.86°C

Szkolne obchody Święta Niepodległości kl. IV-VIII

Dzisiejszy dzień był drugim dniem obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole. Uczniowie klas IV - VIII mieli przyjemność podziwiać swoich kolegów i koleżanki występujących w akademii pod hasłem "1918 WOLNOŚĆ KOCHAM".
Punktem rozpoczynającym był tradycyjnie zaśpiewany przez wszystkich obecnych "Mazurek Dąbrowskiego". Wystąpił też Pan Dyrektor, który przypomniał z czym powinna się kojarzyć każdemu Polakowi data 11.11.1918 r. i za co powinniśmy być wdzięczni naszym przodkom walczącym o niepodległość Polski. Następnie przed publicznością zaprezentowały się wokalnie uczennice klasy V b. Ducha patriotyzmu przywołało również wspólne śpiewanie pieśni "Marsz Pierwszej Brygady". Uczniowie przygotowali też krótką inscenizację z królem w roli głównej. Zwieńczeniem akademii był popis umiejętności wokalnych uczennicy klasy VI a.
Nastąpiło też ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród w konkursie "Pięknego Czytania". Gratulujemy !!!