Image

Radomsko

19.68SP_WEATHER_C
SP_WEATHER_CLEAR_SKY
SP_1SP_5.SP_6SP_WEATHER_C / SP_2SP_6.SP_5SP_WEATHER_C
SP_1SP_6.SP_0SP_8SP_WEATHER_C / SP_2SP_6.SP_9SP_5SP_WEATHER_C
SP_1SP_6.SP_5SP_6SP_WEATHER_C / SP_2SP_8.SP_4SP_8SP_WEATHER_C
SP_1SP_7.SP_0SP_6SP_WEATHER_C / SP_3SP_0.SP_5SP_3SP_WEATHER_C

Szkolne obchody Święta Niepodległości kl. IV-VIII

Szkolne obchody Święta Niepodległości kl. IV-VIII
Dzisiejszy dzień był drugim dniem obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole. Uczniowie klas IV - VIII mieli przyjemność podziwiać swoich kolegów i koleżanki występujących w akademii pod hasłem "1918 WOLNOŚĆ KOCHAM".
Punktem rozpoczynającym był tradycyjnie zaśpiewany przez wszystkich obecnych "Mazurek Dąbrowskiego". Wystąpił też Pan Dyrektor, który przypomniał z czym powinna się kojarzyć każdemu Polakowi data 11.11.1918 r. i za co powinniśmy być wdzięczni naszym przodkom walczącym o niepodległość Polski. Następnie przed publicznością zaprezentowały się wokalnie uczennice klasy V b. Ducha patriotyzmu przywołało również wspólne śpiewanie pieśni "Marsz Pierwszej Brygady". Uczniowie przygotowali też krótką inscenizację z królem w roli głównej. Zwieńczeniem akademii był popis umiejętności wokalnych uczennicy klasy VI a. 
Nastąpiło też ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród w konkursie "Pięknego Czytania". Gratulujemy !!!
Image

O powstaniu szkoły dla dzieci z dzielnicy Kowalowiec zadecydował w 1938 roku Zarząd Miasta Radomska.
Budynek szkoły wybudowano jesienią 1938 r. z drzewa, które pochodziło z rozbiórki starego domu, przeznaczonego na mieszkania dla nauczycieli, a mieszczącego się przy ulicy Bugaj.
Ceremonia otwarcia nowej placówki oświatowej odbyła się dnia 10 stycznia 1939 r. Rozpoczęła się poświęceniem szkoły przez ks. Kanonika Jankowskiego z Radomska.