Image

Radomsko

7.7°C
Overcast Clouds
5.81°C / 8.7°C
3.69°C / 6.85°C
4.35°C / 11.43°C
8.44°C / 14.86°C

Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka
Szanowni Państwo,
po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w akcji Szlachetna Paczka. W tym roku pomocą pragniemy objąć Panią Janinę z Radomska, której historię i potrzeby przedstawiamy poniżej.
W ubiegłych latach dzięki Państwa pomocy udało się zaspokoić potrzeby wielu rodzin. W tym roku również liczymy na Państwa wsparcie. 
Historia Rodziny
Pani Janina, lat 57, mieszka w małym pokoiku. Mieszkanie dzieli z byłym mężem i synem. Na co dzień pani Janina czas spędza w domu, ponieważ jest osobą niepełnosprawną i nie może pracować. Po ślubie mąż zamienił się w tyrana, gnębił żonę psychicznie i fizycznie, była bita i poniżana. Przez męża wpadła w depresję i obecnie uczęszcza na stałe wizyty do psychiatry. Syn traktuje Panią Janinę tak samo jak były mąż. Nie ma prawa nawet skorzystać z kuchni, bo były mąż nie wyraża na to zgody.
Łączny dochód pani Janiny wynosi 920 zł, po odliczeniu wydatków 355 zł pozostaje tylko 565 zł na życie. Utrzymuje się z zasiłku stałego z Mops-u oraz codziennie chodzi na ciepłą zupę do dziennego domu pomocy społecznej. Najbardziej docenia w życiu to, że ktoś chce z nią porozmawiać bezinteresownie, tak bardzo jej brakuje kontaktu z drugą osobą.
Żywność trwała:
herbata, cukier, kawa, olej, ryż, dżemy, konserwy mięsne, makaron konserwy rybne, mąka, owoce i warzywa w puszkach, mleko, płatki śniadaniowe, przyprawy, kiśle, budynie.
Środki czystości:
szampon, proszek do prania, płyn do płukania tkanin, mydło / żel myjący, szczoteczka do zębów, podpaski/tampony, płyn do mycia naczyń, pasta do zębów wkładki higieniczne, ręczniki papierowe, papiery toaletowe, gąbki, płyny czyszczące do podłogi, do szyb
Odzież
- kurtka zimowa, rozmiar L, kolor ciemny
- spodnie (przejściowe, ciemne), rozmiar L
- czapka i szalik, ciemny kolor
Obuwie:
- ciemne domowe kapcie, rozmiar: 38
- kozaki/buty zimowe, rozmiar 38, botki na płaskim obcasie, kolor ciemny
Wyposażenie mieszkania:
- koc, pościel (poszwy, prześcieradło) wymiary pościeli, prześcieradła i koca 160x200
- ręczniki
- poduszka
- kołdra
- chodnik dywanowy, wymiary 80 x 250
Szczególne upominki dla pani Janiny: torebka, która pomieści A4, kolor ciemny.
Zbiórka trwa do 14 grudnia.
Image

O powstaniu szkoły dla dzieci z dzielnicy Kowalowiec zadecydował w 1938 roku Zarząd Miasta Radomska.
Budynek szkoły wybudowano jesienią 1938 r. z drzewa, które pochodziło z rozbiórki starego domu, przeznaczonego na mieszkania dla nauczycieli, a mieszczącego się przy ulicy Bugaj.
Ceremonia otwarcia nowej placówki oświatowej odbyła się dnia 10 stycznia 1939 r. Rozpoczęła się poświęceniem szkoły przez ks. Kanonika Jankowskiego z Radomska.