Image

Radomsko

9.13SP_WEATHER_C
SP_WEATHER_OVERCAST_CLOUDS
SP_2.SP_1SP_WEATHER_C / SP_5.SP_5SP_5SP_WEATHER_C
SP_0.SP_1SP_2SP_WEATHER_C / SP_5.SP_5SP_2SP_WEATHER_C
-SP_2.SP_4SP_WEATHER_C / SP_7.SP_5SP_9SP_WEATHER_C
-SP_0.SP_0SP_9SP_WEATHER_C / SP_8.SP_2SP_5SP_WEATHER_C

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA
Szare, bure i pstrokate, wszystkie koty za pan brat,
mają drogi swe i płoty, to po prostu koci świat.
Do obchodów kociego święta obchodzonego na całym świecie 17 lutego włączyła się również nasza szkoła. Z tej okazji zaprosiliśmy Panią Anie Matuszczyk lekarza weterynarii ze swoim czworonożnym kocim przyjacielem Miauczką. Pani Ania w bardzo ciekawy sposób opowiadała dzieciom o czym należy pamiętać kiedy decydujemy się na kota, kiedy należy udać się do lekarza weterynarii, jak rozpoznać mowę ciała kota i wiele innych ciekawych wskazówek i informacji.
Oczywiście głównym bohaterem dnia okazała się Miauczka, która bardzo dobrze czuła się spacerując wśród dzieci i nawet dała się zbadać stetoskopem oraz posłuchać jak bije jej serduszko. Na koniec dzieci mogły zadawać swoje pytania, na które chętnie odpowiadał nasz gość.
Dziękujemy Pani Ani za niecodzienną ciekawą lekcje, a Miauczce za cierpliwość. 
Zapraszamy do obejrzenia galerii z dzisiejszego święta. No i "miau' do następnego roku!
Image

O powstaniu szkoły dla dzieci z dzielnicy Kowalowiec zadecydował w 1938 roku Zarząd Miasta Radomska.
Budynek szkoły wybudowano jesienią 1938 r. z drzewa, które pochodziło z rozbiórki starego domu, przeznaczonego na mieszkania dla nauczycieli, a mieszczącego się przy ulicy Bugaj.
Ceremonia otwarcia nowej placówki oświatowej odbyła się dnia 10 stycznia 1939 r. Rozpoczęła się poświęceniem szkoły przez ks. Kanonika Jankowskiego z Radomska.