Image

Radomsko

9.13SP_WEATHER_C
SP_WEATHER_OVERCAST_CLOUDS
SP_2.SP_1SP_WEATHER_C / SP_5.SP_5SP_5SP_WEATHER_C
SP_0.SP_1SP_2SP_WEATHER_C / SP_5.SP_5SP_2SP_WEATHER_C
-SP_2.SP_4SP_WEATHER_C / SP_7.SP_5SP_9SP_WEATHER_C
-SP_0.SP_0SP_9SP_WEATHER_C / SP_8.SP_2SP_5SP_WEATHER_C

Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli

Tak, jak każdego roku od 12 lat nasza szkoła bierze udział w wielkich miejskich jasełkach: Orszaku Trzech Króli. Oprócz Mszy Świętej, wspólnego śpiewania i koncertu kolęd miało miejsce również ogłoszenie wyników konkursów, które towarzyszyły orszakowi. W konkursie literackim "Życzenia dla Dzieciątka Jezus" pierwszą nagrodę otrzymał uczeń naszej szkoły Dawid Gałkowski z klasy V b, a wyróżnienie Jakub Błachowicz z kl. VI b. W konkursie plastycznym "W Blasku Betlejemskiej Gwiazdy" naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Lena Lont z kl. Ic, Agata Kaczyńska z kl. IV a, Dawid Gałkowski z kl. V b i Oliwia Bugajczyk z kl. V a i właśnie Oliwia zdobyła w konkursie wyróżnienie.

Image

O powstaniu szkoły dla dzieci z dzielnicy Kowalowiec zadecydował w 1938 roku Zarząd Miasta Radomska.
Budynek szkoły wybudowano jesienią 1938 r. z drzewa, które pochodziło z rozbiórki starego domu, przeznaczonego na mieszkania dla nauczycieli, a mieszczącego się przy ulicy Bugaj.
Ceremonia otwarcia nowej placówki oświatowej odbyła się dnia 10 stycznia 1939 r. Rozpoczęła się poświęceniem szkoły przez ks. Kanonika Jankowskiego z Radomska.