7.7°C
4.35°C / 11.43°C
8.44°C / 14.86°C

Dzień Dyni

„Okrągła, pękata, rumiana jak słońce.
W środku chowa pestki, jak grosze w skarbonce"
Oczywiście mowa o Pani Dyni! Dziś bowiem obchodziliśmy jedno z najzdrowszych, jesiennych świąt przypadających właśnie na 31 października.
Dzieci zapoznały się z budową dyni, jej właściwościami odżywczymi, a także wieloma ciekawostkami. Nie zabrakło również dyniowych smakołyków, zabaw ruchowych i sensorycznych, a także wybuchowych eksperymentów. Dzieci uhonorowały ten dzień pomarańczowymi akcentami.
To był bardzo wesoły, smaczny i pełen atrakcji dzień!