Image

Radomsko

7.7°C
Overcast Clouds
5.81°C / 8.7°C
3.69°C / 6.85°C
4.35°C / 11.43°C
8.44°C / 14.86°C

Dzień Drzewa i Święto Edukacji Narodowej

Dzień Drzewa i Święto Edukacji Narodowej
W dniu wczorajszym, połączone święta, Dzień Drzewa i Święto Edukacji Narodowej, zaowocowały wspaniałym prezentem dla szkoły. Uczniowie klas młodszych samodzielnie posadzili w ogrodzie ambrowca. Drzewo, które jesienią przybiera wspaniałe barwy ufundował szkolny wolontariat. Uczniom asystowali w tym zadaniu pan dyrektor i pan konserwator. Nowe drzewko dostało również swoje imię - Bursztynek.
U podstawy drzewka dzieci zasadziły wiele cebulek kwiatów, które pojawią się wiosną. Nasz szkolny ogród pięknieje z każdym rokiem, wzbogacany i pielęgnowany przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Ponadto klasy przygotowały plakaty o drzewach. Tutaj naprawdę można rozwijać zmysły!
Image

O powstaniu szkoły dla dzieci z dzielnicy Kowalowiec zadecydował w 1938 roku Zarząd Miasta Radomska.
Budynek szkoły wybudowano jesienią 1938 r. z drzewa, które pochodziło z rozbiórki starego domu, przeznaczonego na mieszkania dla nauczycieli, a mieszczącego się przy ulicy Bugaj.
Ceremonia otwarcia nowej placówki oświatowej odbyła się dnia 10 stycznia 1939 r. Rozpoczęła się poświęceniem szkoły przez ks. Kanonika Jankowskiego z Radomska.