Image

Radomsko

12.18SP_WEATHER_C
SP_WEATHER_BROKEN_CLOUDS
SP_1SP_2.SP_5SP_9SP_WEATHER_C / SP_2SP_0.SP_4SP_3SP_WEATHER_C
SP_1SP_2.SP_1SP_5SP_WEATHER_C / SP_2SP_5.SP_0SP_2SP_WEATHER_C
SP_1SP_1.SP_8SP_6SP_WEATHER_C / SP_2SP_2.SP_7SP_5SP_WEATHER_C
SP_1SP_2.SP_4SP_4SP_WEATHER_C / SP_2SP_1.SP_6SP_3SP_WEATHER_C

Akcja charytatywna „Dzień Piżamy!”

Akcja charytatywna „Dzień Piżamy!”

22 września w naszej szkole był dniem niezwykłym, a to za sprawą …… PIŻAMY! Wrzesień to Światowy Miesiąc Świadomości Nowotworów Wieku Dziecięcego. Właśnie dziś nasza szkoła wzięła udział w wyjątkowej akcji charytatywnej „Dzień Piżamy!”, organizowanej przez Fundacja Gdy Liczy się Czas . Fundacja ta pomaga dzieciom przebywającym na oddziałach onkologicznych. Przychodząc do szkoły w piżamach pokazaliśmy swoją solidarność z dziećmi, dla których piżamy to codzienność. Taki dzień to przede wszystkim zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię. Od najmłodszych lat uczymy nasze dzieci jak ważne jest pomaganie innym, zwłaszcza słabszym. Bardzo się cieszymy, że Uczniowie i Nauczyciele tak chętnie wzięli udział w tej akcji. Wszystkim Darczyńcom baaardzo dziękujemy. Pamiętajmy, że dobro wraca! 

Image

O powstaniu szkoły dla dzieci z dzielnicy Kowalowiec zadecydował w 1938 roku Zarząd Miasta Radomska.
Budynek szkoły wybudowano jesienią 1938 r. z drzewa, które pochodziło z rozbiórki starego domu, przeznaczonego na mieszkania dla nauczycieli, a mieszczącego się przy ulicy Bugaj.
Ceremonia otwarcia nowej placówki oświatowej odbyła się dnia 10 stycznia 1939 r. Rozpoczęła się poświęceniem szkoły przez ks. Kanonika Jankowskiego z Radomska.