Image

Radomsko

-3.98°C
Overcast Clouds
-1.63°C / -0.08°C
-2.55°C / 0.33°C
-2.45°C / 1.72°C
0.17°C / 3.45°C

Akcja charytatywna „Dzień Piżamy!”

Akcja charytatywna „Dzień Piżamy!”

22 września w naszej szkole był dniem niezwykłym, a to za sprawą …… PIŻAMY! Wrzesień to Światowy Miesiąc Świadomości Nowotworów Wieku Dziecięcego. Właśnie dziś nasza szkoła wzięła udział w wyjątkowej akcji charytatywnej „Dzień Piżamy!”, organizowanej przez Fundacja Gdy Liczy się Czas . Fundacja ta pomaga dzieciom przebywającym na oddziałach onkologicznych. Przychodząc do szkoły w piżamach pokazaliśmy swoją solidarność z dziećmi, dla których piżamy to codzienność. Taki dzień to przede wszystkim zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię. Od najmłodszych lat uczymy nasze dzieci jak ważne jest pomaganie innym, zwłaszcza słabszym. Bardzo się cieszymy, że Uczniowie i Nauczyciele tak chętnie wzięli udział w tej akcji. Wszystkim Darczyńcom baaardzo dziękujemy. Pamiętajmy, że dobro wraca! 

Image

O powstaniu szkoły dla dzieci z dzielnicy Kowalowiec zadecydował w 1938 roku Zarząd Miasta Radomska.
Budynek szkoły wybudowano jesienią 1938 r. z drzewa, które pochodziło z rozbiórki starego domu, przeznaczonego na mieszkania dla nauczycieli, a mieszczącego się przy ulicy Bugaj.
Ceremonia otwarcia nowej placówki oświatowej odbyła się dnia 10 stycznia 1939 r. Rozpoczęła się poświęceniem szkoły przez ks. Kanonika Jankowskiego z Radomska.