Image

Radomsko

7.7°C
Overcast Clouds
5.81°C / 8.7°C
3.69°C / 6.85°C
4.35°C / 11.43°C
8.44°C / 14.86°C

Akcja - Bądź widoczny!

Akcja - Bądź widoczny!
Strażacy z OSP Bogwidzowy odwiedzili nasza szkołę w ramach akcji „Bądź widoczny”. 
Miała ona na celu promocję bezpieczeństwa na drogach i edukację na temat znaczenia bycia widocznym w trudnych warunkach na drodze.
Strażacy spotkali się z uczniami szkoły, prowadząc pogadanki na temat bezpieczeństwa na drodze - znaczenia noszenia odblasków oraz posiadania oświetlenia rowerowego podczas jazdy jednośladem. Uczniowie, którzy przyjechali rowerami do szkoły mieli sprawdzany stan oświetlenia rowerowego oraz ilość odblasków. Braki zostały uzupełnione przez strażaków, którzy montowali światełka rowerowe oraz opaski odblaskowe. 
Nie zabrakło też prezentów dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. 
Serdecznie dziękujemy OSP Bogwidzowy za przypominie uczniom, że widoczność to klucz do ich bezpieczeństwa na drodze, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.
Image

O powstaniu szkoły dla dzieci z dzielnicy Kowalowiec zadecydował w 1938 roku Zarząd Miasta Radomska.
Budynek szkoły wybudowano jesienią 1938 r. z drzewa, które pochodziło z rozbiórki starego domu, przeznaczonego na mieszkania dla nauczycieli, a mieszczącego się przy ulicy Bugaj.
Ceremonia otwarcia nowej placówki oświatowej odbyła się dnia 10 stycznia 1939 r. Rozpoczęła się poświęceniem szkoły przez ks. Kanonika Jankowskiego z Radomska.