Ukraina
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

Wyniki Szkolnego Konkursu Informatycznego

”Dzień Ziemi – Zainwestuj w Naszą Planetę" organizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, który obchodzony jest w dniu 22 kwietnia.

Kategorie:

Kl. I – IV praca graficzna w formie plakatu formatu A4 w programie PAINT.

I miejsce Gnoiński Marcel kl. IV c

II miejsce – Ciupińska Iga kl. IV c

2022-04-25 21:47:38        dodał(a): mariola        Autor: p. E. Stępnicka

Eliminacje do miejskiego konkursu recytatorskiego "Łamijęzyczkowe przygody z mową"

Dnia 20 kwietnia odbyły się eliminacje do miejskiego konkursu recytatorskiego "Łamijęzyczkowe przygody z mową" Uczniowie, przygotowując się do konkursu, wybierali dowolny utwór poetycki zawierający trudne do artykulacji wyrazy. Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań i zamiłowań poetyckich, kształtowanie umiejętności zapamiętywania przez dzieci treści utworów, dbałość o piękno mowy ojczystej, upowszechnianie kultury żywego słowa, przedstawienie problemów logopedycznych szerszej publiczności. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny, wykazując się pomysłowością  i twórczą interpretacją tych bardziej i tych mniej znanych utworów. Jury, pomimo bardzo trudnego wyboru, spośród uczestników konkursu, wytypowało najlepszych recytatorów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach miejskich.
Laureaci konkursu:
1-Adam Trzaskacz kl 1b
2-Antoni Kuśmierczyk kl 1c
3- Małgorzata Kluczewska kl 1c
Gratulujemy????

2022-04-25 21:26:59        dodał(a): mariola        Autor: p. P. Szalińska

Akcja - Żonkile

Dnia 20 kwietnia uczniowie klasy 1b przyłączyli się do ogólnopolskiej, jubileuszowej akcji "Żonkile"  której tematem przewodnim jest miłość .Podkreślono znaczenie ponadczasowych stanów emocjonalnych, czy postaw mających z miłością wiele wspolnego: empatię, wrażliwość na krzywdę innych ,poświęcenie na rzecz potrzebujących. Hasłem przewodnim były słowa Edelmana: "Nienawiść jest łatwa. Miłość wymaga wysiłku i poświęcenia." Dzieci wysłuchały utworu literackiego, oraz własnoręcznie wykonaly żonkile na znak solidarności.

2022-04-25 21:16:49        dodał(a): mariola        Autor: p. P. Szalińska

Konkurs "Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna"

????????????????????????️
Z wielką przyjemnością informujemy, że konkurs na "Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną" został rozstrzygnięty ????????????.
W kategorii klas 1-3
???? l miejsce- Oliwia Bugajczyk, uczennica klasy 3a;
???? II miejsce- Fabian Gołuchowski, uczeń klasy 3b.

W kategorii klas 4-8
???? I miejsce- Amelia Cieplak, uczennica klasy 7d;
???? II miejsce- Anna Janas, uczennica klasy 8c;
???? III miejsce- Filip Szymański, uczeń klasy 4c.
Gratulujemy zwycięzcom ???????????? oraz dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i udział w konkursie ????.

2022-04-22 19:33:33        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Wolska

Konkurs literacko-plastyczny na wiersz o tematyce rodzinnej

Regulamin konkursu

2022-04-21 18:01:21        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

Warsztaty w Osikowej Dolinie

Ostatnie dni przed świąteczną przerwą Uczniowie klas Ia i Ic spędzili w bardzo przyjemny sposób. ???????? Uczestnicząc w warsztatach w Osikowa Dolina • Wyjątkowe ozdoby:

????poznali historię powstania wiórka oraz koziegłowską tradycję wytwarzania dekoracji z drewna,

????wykonali własnoręczne dekoracje z osikowych wiórków,

????poznali zasadę działania i poszczególne elementy tradycyjnego hebla, a także samodzielnie wykonali osikowe wióry,

????wykonali niezwykłe i kolorowe osikowe kwiaty.

Po intensywnych warsztatach był czas na zabawę na świeżym powietrzu i posiłek. ⚽????????‍♂️????‍♂️☺️????????

2022-04-14 11:58:21        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

Życzenia

2022-04-12 10:37:48        dodał(a): mariola

Kilka słów od klasy IIa

2022-04-14 11:58:21        dodał(a): mariola        Autor: p. J. Muszyńska

Żywa lekcja przyrody i przybliżenie tradycji wielkanocnych w IB

Żywa lekcja przyrody i przybliżenie tradycji wielkanocnych w nietypowym wydaniu????????????Uczniowie klasy 1 B gościli dziś na lekcjach kilkudniowe kurczęta. Poznali drogę „od jajka do kury”, oglądali zalążki jajek i obserwowali zachowania pisklątek. Wspólnie czytali wiersze, wykonywali plakaty, rozwiązywali zagadki, rywalizowali w wyścigach z jajkiem i robili wielkanocne kanapki. Na zakończenie dnia szukali w szkolnym ogrodzie ukrytych przez Wieljanocnego Zajączka słodkich jajek. Dzisiejszy dzień dostarczył dzieciom wiele wrażeń i wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.????????????????

2022-04-13 17:25:18        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Marcin z lasu Kostrzyński

Marcin z lasu Kostrzyński ????????????????????już w maju odwiedzi Naszą Szkołę ???? Czekamy z niecierpliwością na to spotkanie ❤️????????????????????????????????️????

2022-04-11 18:05:31        dodał(a): mariola