Ukraina
Rekrutacja #2
Otwieramy świat wiedzy dla Ciebie! Więcej informacji

Polsko-Ukraiński Festyn Integracyjny

Integracja i dobra zabawa to główne cele Polsko-Ukraińskiego Festynu Integracyjnego organizowanego przez Publiczne Szkoły Podstawowe w Radomsku. W programie przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i ich rodziców. Wydarzenie odbędzie się 6 czerwca w godzinach od 9 do 12. ????????

2022-05-19 21:35:14        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

WARSZTATY EKOLOGICZNE "EKO-PAKA"

Tym razem uczniowie klasy Ic mieli przyjemność uczestniczyć w Ekologicznych Warsztatach ♻️, których organizatorem było PGK Radomsko . Oprócz ogromu wiedzy na temat recyklingu, procesów przetwarzania surowców, podczas warsztatów każdy uczeń otrzymał także możliwość stania się projektantem, artystą, ogrodnikiem. ????‍????????????‍????????????

Pokaż galerię zdjęć

2022-05-30 19:32:12        dodał(a): mariola        Autor: p. A. Groszek - Solecka

Wycieczka do Wrocławia

Klasy szóste w dniu 18 maja 2022 r. pojechały ze swoimi wychowawcami do Wrocławia. Pierwszym punktem programu wycieczki było wrocławskie ZOO, a w nim Afrykarium z okazami rekinów, różnych rozmiarów płaszczek, żółwi wodnych i wielobarwnych ryb. Cudowne wrażenia pozostaną po spacerze szklanym tunelem i spotkaniu z ogromnymi manatami. Mogliśmy je podziwiać wewnątrz i na zewnątrz akwarium, podobnie jak pingwiny.
Po opuszczeniu ZOO przeszliśmy w pobliżu Hali Stulecia i fontann, które uraczyły nas pokazem w rytmie muzyki klasycznej, a także współczesnych przebojów.
Kolejnym elementem programu był Wrocławski Ogród Japoński, w którym mogliśmy zachwycać się  pięknie kwitnącymi rododendronami, soczystą zielenią i głęboką czerwienią roślin pochodzących z tego dalekiego kraju.  Następnie zwiedziliśmy Ostrów Tumski i Stary Rynek, gdzie zjedliśmy „małe co nieco”,  i zmęczeni, ale zadowoleni, wróciliśmy do domu.

Była to podróż pełna niezapomnianych wrażeń, zwłaszcza że dopisała piękna pogoda i humor.

2022-05-30 18:00:53        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Szyda

Sukces Justina na festiwalu "Santa Maria"

Justin Nems- uczeń klasy III a reprezentował naszą szkołę na Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Maryjnej " Sancta Maria" na Jasnej Górze w Częstochowie. W konkursie zmagało się prawie 100 wokalistów z Polski a także Ukrainy, Litwy, Łotwy i Białorusi. Hasło przewodnie tegorocznego festiwalu to "Krzyże i kapliczki bliskie naszym sercom". Justin zaśpiewał piosenkę "Matka, która pod krzyżem stała" .

29 maja w auli św. Jana Pawła II na Jasnej Górze ogłoszono wyniki konkursu.

Justin zdobył II miejsce!

Gratulujemy!

2022-05-30 17:55:40        dodał(a): mariola        Autor: p. I. Traczyk

PGE Giganty Mocy

PGE Giganty Mocy - to pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii ⚡????. Klasy 2a i 2d odwiedziły to ciekawe miejsce oraz wzięły udział w warsztatach dotyczących pracy w kopalni⛏️, a także poznali tajemnicze życie pszczelej rodziny. ????????????

2022-05-25 21:34:46        dodał(a): mariola

Wycieczka do Żarek

Uczniowie klas 2C i 2D wybrali się na wycieczkę do Żarek do pracowni Etno-Jura, gdzie wykonali piękne serca. ????❤️ Mieli także możliwość własnoręcznie wykonać ulubioną pizzę. ????????☺️

2022-05-25 21:16:51        dodał(a): mariola

Rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu literacko - plastycznego na wiersz o Tematyce Rodzinnej

Międzyszkolny Konkurs Literacko-Plastyczny na Wiersz o Tematyce Rodzinnej rozstrzygnięty ‼️ Nasz konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a uczniowie ????wraz z rodzicami ????‍????‍????‍????wykazali się niesamowitą kreatywnością ????????️????????️???? Miło nam poinformować o wynikach:
I miejsce - Lena Jabłońska PSP2
II miejsce - Lena Beśka PSP8
III miejsce - Zofia Stolarczyk PSP7
wyróżnienia:
Antoni Kozera PSP7
Dawid Janusiak PSP8
Malwina Piorun PSP8
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie ????❤️ i gratulujemy zwycięzcom ????????

2022-05-25 14:35:43        dodał(a): mariola        Autor: p. K. Cichuta

Dni wolne od zajęć dydaktycznych

Dyrektor PSP7 przypomina, że 24, 25 i 26 maja są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych
dla klas I-VII.
Klasy VIII piszą w tych dniach egzaminy.

2022-05-23 15:17:27        dodał(a): mariola

Wycieczka do Pacanowa

Uczniowie klasy I B i II B dotarli dziś do Pacanowa. Na szczęście nie musieli błąkać się po całym świecie tak jak Koziołek Matołek. Wcale nie jest trudno tam trafić. A to, co można zobaczyć w Europejskim Centrum Bajki, robi ogromne wrażenie. Można tu spotkać swoich ulubionych bohaterów. To miejsce popularyzujące dobrą literaturę i pobudzające wyobraźnię. Na warsztatach uczniowie brali udział w doświadczalnym spektaklu „Wybuchowa nauka”, gdzie mogli zobaczyć niesamowite efekty z ciekłym azotem w roli głównej.

2022-05-23 23:24:01        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska

Cała Polska Czyta Dzieciom

Uczniowie klasy I B brali udział w Ogólnopolskiej Kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Rodzice, nauczyciele oraz dyrekcja szkoły przenosili pierwszoklasistów w świat literatury dziecięcej. Codzienne czytanie dzieciom jest najbardziej skutecznym sposobem wychowania ich na wykształconych, mądrych, dobrych i szczęśliwych dorosłych.

2022-05-22 23:31:51        dodał(a): mariola        Autor: p. M. Wiśniewska