15.2SP_WEATHER_C
SP_1SP_3.SP_4SP_6SP_WEATHER_C / SP_2SP_7.SP_4SP_7SP_WEATHER_C
SP_1SP_8.SP_3SP_6SP_WEATHER_C / SP_3SP_2.SP_3SP_8SP_WEATHER_C

Akcja czytelnicza biblioteki szkolnej

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji czytelniczej biblioteki szkolnej.

Wstąp do klubu prawdziwych czytelników.

Czytaj książki i zdobywaj kolejne poziomy, by zostać Pożeraczem Książek.

Po drodze czekają Cię wyzwania, a w końcu nagroda.

Przyjdź do naszej biblioteki szkolnej i odbierz kartę lojalnościową.

Znajdziesz na niej osiem pól, większe oznaczają pięć książek z różnych kategorii, które należy przeczytać . Dwa mniejsze pola to towarzyszące czytaniu wyzwania, które masz zrealizować.

Oto nasze propozycje realizacji dwóch wyzwań do wyboru:

1. Zaprojektuj swoją wersję okładki książki;
  2. Namaluj główną bohaterkę lub bohatera książki;
  3. Wykonaj plakat o tematyce podejmującej problemy lub ważne sprawy;
  4. Napisz rekomendację książki – zareklamuj ją;
  5. Napisz krótkie streszczenie książki;
  6. Wymień dwie pozytywne i dwie negatywne cechy (jeśli je znajdziesz), przeczytanej książki;
  7. Wykonaj prezentację książki w Power Point;
  8. Przyprowadź do biblioteki koleżankę lub kolegę i zachęć do przeczytania oddanej książki.

Oto bonusy, które możesz zdobyć uczestnicząc w akcji czytelniczej „Klub Pożeraczy Książek”:

1. Punkty z zachowania na koniec semestru.
  2. Nagrody książkowe lub zakładkę do książki za najciekawiej zrealizowane wyzwania.
  3. Będziesz twórcą listy książek polecanych przez naszą bibliotekę oraz będziesz miał pierwszeństwo w razie kolejki oczekujących na daną książkę.

Akcja czytelnicza „Klub Pożeraczy Książek”:

1. Uczestnicy:
  • akcja jest skierowana do wszystkich uczniów naszej szkoły.
  1. Termin realizacji:
  • I i II semestr roku szkolnego
  1. Realizacja:
  • Uczniowie chcący przystąpić do akcji zgłaszają się do biblioteki szkolnej po kartę lojalnościową.
  • Na karcie lojalnościowej zaznaczone są pola Odkrywca, Entuzjasta, Znawca, Władca czytelni oraz Pożeracz Książek, które oznaczają przeczytane książki;
  • Po każdej przeczytanej książce uczniowie przychodzą do biblioteki, by nauczyciele bibliotekarze opieczętowali poszczególne pola karty lojalnościowej;
  • Po drugiej i czwartej przeczytanej książce uczniów czekają wyzwania do zrealizowania;
  • Uczniowie wybierają z wcześniej prezentowanej listy dwa dowolne wyzwania, realizują je i przynoszą do biblioteki.
  1. Podsumowanie:
  • Kiedy przeczytasz pięć książek i zrealizujesz kolejne poziomy gry, dostajesz tytuł „ Pożeracza Książek” oraz bonusy - nagrody książkowe, zakładki do książek oraz punkty z zachowania.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej

Nauczycielki bibliotekarki