7.7°C
4.35°C / 11.43°C
8.44°C / 14.86°C

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW z PP nr 1 w Radomsku

W dniu 26 października 2023 r. dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 odwiedziły szkolną bibliotekę. Wizyta miała miejsce z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Przedszkolaki z ogromną radością i ciekawością zapoznały się z tajemniczym dla nim miejscem, gdyż była to pierwsza wizyta w nowym otoczeniu i wśród tylu książek.

Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o bibliotece szkolnej, a następnie w formie zabawowej sprawdziła ich „baśniową wiedzę”. Było odgadywanie baśniowych zagadek, tytułów baśni na podstawie obrazków i ilustracji przedmiotów.

Na podsumowanie zajęć maluchy wspólnie tropiły opuszczone wyrazy w wierszu Doroty Gellner oraz wykazały się precyzją i kreatywnością w pracy z kolorowankami przedstawiającymi postaci z baśni.

W nagrodę za dużą wiedzę i wyjątkowe zaangażowanie przedszkolaki otrzymały po zakładce do książki i słodkie „co nieco”.