7.7°C
4.35°C / 11.43°C
8.44°C / 14.86°C

List Ministra Edukacji i Nauki z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego

List Ministra Edukacji i Nauki na rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024

[...]
Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele, Drodzy Uczniowie i Rodzice, rozpoczynający się rok szkolny jest wyjątkowy ze względu na przypadającą w nim 250. rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej. Instytucja ta stworzyła pierwszy w Europie jednolity system oświaty oraz zreformowała programy i metody nauczania. Postępowe idee pedagogiczne i śmiała wizja reformatorów zdecydowanie wykraczały poza
utarte dotąd praktyki. Sprzyjały wykształceniu świadomego obywatela Rzeczypospolitej, a zarazem jednostki godnej miana człowieka oświeconego [..].