Image

Radomsko

9.13SP_WEATHER_C
SP_WEATHER_OVERCAST_CLOUDS
SP_2.SP_1SP_WEATHER_C / SP_5.SP_5SP_5SP_WEATHER_C
SP_0.SP_1SP_2SP_WEATHER_C / SP_5.SP_5SP_2SP_WEATHER_C
-SP_2.SP_4SP_WEATHER_C / SP_7.SP_5SP_9SP_WEATHER_C
-SP_0.SP_0SP_9SP_WEATHER_C / SP_8.SP_2SP_5SP_WEATHER_C

Zapach Świąt w klasie 3C

Zapach Świąt w klasie 3C
W klasie 3C czuć dzisiaj było zapach Świąt, a to za sprawą naszych gości Pań z KGW Barczkowice, które odwiedziły nasza szkołę, aby wspólnie z dziećmi przygotować przepyszne pierniczki.
Nasi uczniowie pod czujnym okiem Pań z wielkim zaangażowaniem wałkowali i wycinali z ciasta przeróżne kształty pierniczków. Po upieczeniu pięknie ozdobili swoje ciasteczka. Panie opowiedziały nam o historii i działalności swojego koła. Dzieci miały okazję obejrzeć prowadzoną przez Panie kronikę. Bardzo dziękujemy za kultywowanie tradycji wspólnego pieczenia pierników przed okresem Świąt Bożego Narodzenia. Dzięki wspólnie przygotowanym pierniczkom i zaśpiewanym kolędom spotkanie wprowadziło nas w radosny świąteczny nastrój i z pewnością spotkamy się ponownie za rok. 
Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym Gościom. Było rodzinnie i pysznie!
Image

O powstaniu szkoły dla dzieci z dzielnicy Kowalowiec zadecydował w 1938 roku Zarząd Miasta Radomska.
Budynek szkoły wybudowano jesienią 1938 r. z drzewa, które pochodziło z rozbiórki starego domu, przeznaczonego na mieszkania dla nauczycieli, a mieszczącego się przy ulicy Bugaj.
Ceremonia otwarcia nowej placówki oświatowej odbyła się dnia 10 stycznia 1939 r. Rozpoczęła się poświęceniem szkoły przez ks. Kanonika Jankowskiego z Radomska.