18.75SP_WEATHER_C
SP_1SP_3.SP_8SP_9SP_WEATHER_C / SP_2SP_3.SP_4SP_2SP_WEATHER_C
SP_1SP_2.SP_6SP_3SP_WEATHER_C / SP_2SP_5.SP_6SP_5SP_WEATHER_C
SP_1SP_4.SP_5SP_3SP_WEATHER_C / SP_2SP_8.SP_0SP_8SP_WEATHER_C

Konkurs dla uczniów obcojęzycznych w „Siódemce”

Konkurs dla uczniów obcojęzycznych  w „Siódemce”
II Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania adresowany jest do obcojęzycznych uczniów klas I-VIII, którzy uczą się w szkołach podstawowych w Radomsku. Podzielony jest na dwie kategorie wiekowe:
  • uczniowie klas I – III
  • uczniowie klas IV – VIII.
Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 10 listopada 2023 roku. Przesłuchania konkursowe odbędą się 23 listopada 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 (ul. 11 Listopada 16 97-500 Radomsko).
Uczestników będzie oceniała Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora.
Zadaniem uczestników będzie odczytanie jednego utworu literackiego (lub fragmentu utworu)
w języku polskim.
Ocenie podlega umiejętność pięknego, wyrazistego odczytania wybranego tekstu
z poprawną dykcją.
Uczestnicy, którzy uzyskają I, II i III miejsce
w każdej kategorii wiekowej otrzymają nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.
Konkurs objęty został honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomska. Natomiast patronami medialnymi są: naszemiasto.pl, radomsko24.pl i Tygodnik 7 dni.
Konkurs ma na celu:
  • rozwijanie zainteresowań czytelniczych,
  • wzbogacanie wiedzy na temat literatury i kultury polskiej,
  • rozwijanie talentów literackich,
  • doskonalenie umiejętności pięknego czytania w języku polskim,
  • integrację środowiska lokalnego.
Szczegółowy regulamin oraz karta zgłoszenia znajdują do pobrania poniżej