Marki nam przyjazne. Sypnęło nagrodami!

Dziś w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu ph.: “Marki nam przyjazne“. Przypomnijmy, co należało zrobić? Otóż, warunkiem udziału w konkursie było przygotowanie pracy w wybranej kategorii:
a) prezentacja multimedialna (wykonana w programie Power Point do 8 slajdów). Treść prezentacji ma być związana z zawodem technik organizacji reklamy.

2016-01-18 21:44:34        dodał(a): mariola

GOWOS - etap szkolny

W czwartek reprezentanci SKE “Młodzież dla Europy” zmagali się z zadaniami w ramach ogólnopolskiej Gimnazjalnej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Pierwszy, szkolny etap, składał się z 30 zadań testowych. Bardzo dobry wynik osiągnął Hubert Dziadkiewicz (klasa IIIA), który uzyskał 31 (z 40 punktów - 77%).

2016-01-17 18:27:21        dodał(a): mariola

Niesiemy "Pomoc dla schroniska"

18 grudnia 2015r. przedstawiciele SU PSP nr 7 wraz z opiekunkami odwiedzili Schronisko dla psów w naszym mieście. Celem wizyty było przekazanie karmy dla podopiecznych schroniska, którą zebrali uczniowie klas IV-VI w ramach akcji samorządu "Pomoc dla schroniska". Akcja trwała prawie dwa miesiące. Uzyskaliśmy prawie 43 kg suchej karmy i puszek dla psów i kotów.

2016-01-08 15:57:45        dodał(a): mariola

Hejt internetowy - mówię STOP. Konkurs rozstrzygnięty

Dziś rozstrzygnięty został konkurs na najlepszy plakat w konkursie “Hejt internetowy - mówię STOP”. Przypomnijmy, jaki był cel konkursu?
a) promowanie bezpiecznego korzystania z Internetu jako alternatywy do zachowań ryzykownych,
b) promowanie inicjatyw młodych ludzi przeciwko mowie nienawiści i hejterstwu w Internecie,
c) zachęcenie młodych ludzi do przeciwstawiania się zjawisku cyberprzemocy,

2016-01-08 15:45:12        dodał(a): mariola

Matematyka bez granic

20 grudnia podsumowaliśmy projekt „Matematyczne symetrie”, który realizowany był od września do grudnia bieżącego roku. Zostały wręczone nagrody, statuetki i dyplomy dla zwycięzców konkursów.
Nasze działania głównie skupiały się na edukacji matematycznej. We wrześniu zorganizowaliśmy warsztaty dla uczniów gimnazjum „Dojrzałość, kontra dorosłość” mające zachęcić uczniów do systematycznej pracy i brania odpowiedzialności za własną edukację.

2016-01-05 17:22:24        dodał(a): mariola

Młody obywatel na sportowo. “Konopnicka 4″

Po ubiegłotygodniowych warsztatach w świetlicy na ul. Kościuszki, dziś zawitaliśmy do świetlicy na ul. Konopnickiej. W ramach programu Młody obywatel na sportowo przeprowadziliśmy kolejne warsztaty, przypominając, nieco młodszym dzieciom o dawnych grach i zabawach.
Zajęcia prowadzili: Karol Mazurek, Martyna Węgrzyńska, Kasia Strychalska, Ola Borowiecka, Alina Biskupska i Julia Grzędowska.

2015-12-18 20:13:15        dodał(a): mariola

Stroiki świąteczne

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim klasom IV-VI za wykonanie i dostarczenie stroików świątecznych. Można było je zakupić na kiermaszu świątecznym zorganizowanym w niedzielę 13 grudnia. Dochód ze sprzedaży stroików został przekazany na remont korytarza PSP.

2015-12-15 19:05:48        dodał(a): mariola

Młody Obywatel na sportowo

Rozpoczęliśmy działania w ramach programu “Młody obywatel na sportowo“. Podstawowym celem, jaki postawiliśmy przed sobą, jest przypomnienie dawnych gier i zabaw lokalnej społeczności. Na początek zawitaliśmy w świetlicy środowiskowej w Radomsku na ulicy Kościuszki.

2015-12-11 06:06:25        dodał(a): mariola

Sukces naszych szachistów

Podczas Mistrzostw Powiatu Radomszczańskiego w szachach drużyna z Publicznego Gimnazjum nr 3 w składzie: Mateusz Chudek, Michał Witczak, Wiktor Buliński oraz Kasia Nalepa zajęła I miejsce. Natomiast drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w składzie: Bartosz Chudek, Igor Olejarczyk, Maks Rudaś oraz Natalia Kucharska zajęła II miejsce.

2015-12-09 18:27:10        dodał(a): mariola

Wizyta św. Mikołaja

Jak co roku, w grudniu, naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Odwiedził nas wraz z przepięknymi śnieżynkami i bałwanem. Wizyta ta przyniosła uczniom klas IV-VI wielką radość. Prawie wszyscy stworzyli odpowiednią atmosferę, mając na sobie czapki mikołajkowe. Mikołaj wraz z pomocnikami odwiedził wszystkie klasy IV-VI i miał ze sobą wielki worek pełen mandarynek, którymi obdarował wszystkie dzieci i nauczycieli.

2015-12-07 23:13:09        dodał(a): mariola