Światowy Dzień Wody

22 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Wody. W gimnazjum i szkole podstawowej została zorganizowana akcja plakatowa pod hasłem: „Woda źródłem życia”. Uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami PGK w Radomsku. Nasi goście przygotowali prelekcję połączoną z prezentacją multimedialną n.t. „Woda – źródło życia” oraz pokaz doświadczeń związanych  z właściwościami wody.

2016-03-22 20:35:11        dodał(a): mariola

Ola Jędrych najlepsza!

Takiego rozpoczęcia wiosny chyba nie spodziewaliśmy się. Właśnie dziś odbyło się podsumowanie ogólnopolskiego konkursu ph.: “Literacki sms - Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”, którego organizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych w Lublińcu. Patronat nad konkursem objęli m.in.: Minister Edukacji Narodowej, posłowie RP Izabela Leszczyna a także Andrzej Gawron, Wojewoda Śląski, Śląski Kurator Oświaty, Starosta Lubliniecki.

2016-03-21 23:13:48        dodał(a): mariola

Pierwszy Dzień Wiosny

Dziś święto Pierwszego Dnia Wiosny. W ten dzień najczęściej dzieci uczą się normalnie, czasami organizowane są wyjścia w poszukiwaniu wiosny, do lasu, do ogrodu botanicznego, zoologicznego, tam gdzie można zauważyć jak budzi się przyroda. Są też szkoły gdzie Samorząd przejmuje władzę nauczycieli.

2016-03-21 20:09:35        dodał(a): mariola

Gra Miejska z okazji 750-lecia Radomska

Dziś wzięliśmy udział w Grze Miejskiej zorganizowanej przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku z okazji 750-lecia Radomska. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie (przedstawiciele SKE): Paulina Karoń, Joanna Kempa, Marcin Karoń…który ostatecznie z w y c i ę ż y ł!!!

2016-03-20 11:24:26        dodał(a): mariola

Praca z uczniem 6-letnim w PSP 7

2016-03-15 10:24:53        dodał(a): mariola

Drzwi otwarte

W dniu 5 marca 2016 r. nasza szkoła zaprosiła rodziców  wraz z ich dziećmi w wieku 5,6  i 7 lat na spotkanie w ramach  " Drzwi otwartych".
Celem  naszego spotkania  było przedstawienie warunków jakie stwarza szkoła, aby przyjąć do nauki dzieci sześcioletnie: wykwalifikowana i doświadczona kadra, dobrze wyposażone sale lekcyjne, oddzielna świetlica dla dzieci z klas 0- III czynna od 7.15 do 16.30, stołówka, pomoc fachowa udzielana przez logopedę, psychologa, pedagoga szkolnego, nauczycieli -terapeutów,  miła i przyjazna atmosfera.

2016-03-14 23:41:53        dodał(a): mariola

Żaneta Zakrzewska najlepsza!

Dziś w klubie “Patio” rozstrzygnięty został konkurs powiatowy ph. „Bądź przedsiębiorczy – wypromuj firmę i zawód”, którego organizatorem był Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży, w tegorocznej edycji wzięło udział 20 szkół.

2016-03-11 23:05:15        dodał(a): mariola

Brawo dla Agaty!

Agata Klimczyk – uczennica klasy III  naszego gimnazjum została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego. Jedyną w Radomsku i jedną z 6 w województwie  łódzkim. Ogrom pracy, wielki sukces i mnóstwo radości.
Brawo Agatko! Jesteśmy z Ciebie dumni!
Uczennicę do konkursu przygotowała pani Ewa Rajtar.

2016-03-11 14:18:25        dodał(a): mariola

Dzień Kobiet i ... Piżamy :-)

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy na wesoło Dzień Kobiet połączony z dniem piżamy. Uczniowie do szkoły przyszli przebrani w piżamki, szlafroczki lub ciepłe bamboszki, niektórzy mieli ze sobą swoje przytulanki. Było kolorowo i zabawnie, piżamki były w przeróżne misie, kropki, paski, groszki, tygryski. Podczas przerw można było posłuchać muzyki specjalnie dla Kobiet.

2016-03-10 23:51:44        dodał(a): mariola

Giganty mocy

Z takimi atrakcjami zmierzyła się klasa V c będąc na wycieczce PGE Giganty Mocy z okazji Dnia Kobiet w Bełchatowie. Wczesnym rankiem uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli oglądać interaktywną ekspozycję. Na wystawie tej w nowoczesny i multimedialny sposób przekazano uczniom ciekawe informacje  z różnych dziedzin nauki (przyrody, geologii, paleontologii, geografii).

2016-03-10 22:50:54        dodał(a): mariola