Giganty mocy

Z takimi atrakcjami zmierzyła się klasa V c będąc na wycieczce PGE Giganty Mocy z okazji Dnia Kobiet w Bełchatowie. Wczesnym rankiem uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli oglądać interaktywną ekspozycję. Na wystawie tej w nowoczesny i multimedialny sposób przekazano uczniom ciekawe informacje  z różnych dziedzin nauki (przyrody, geologii, paleontologii, geografii). Zapoznali się oni z procesem wytwarzania energii elektrycznej z  wykorzystaniem węgla brunatnego, oglądali zbiory pochodzące z kopalni odkrywkowej. Podczas zwiedzania bawili się doskonale idąc gigusiowym szlakiem, poznając ciekawe postacie: Woltusia, Dżulkę, Gaję, Profesora Oma  i Robota o węglowym sercu. Układali puzzle, szukali bryłek węgla, poznawali zwierzęta sprzed milionów lat. Oglądali ciekawy film o węglu brunatnym oraz powstawaniu energii i prądu. Ponadto uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych. Uczyli się współpracy, ale i współzawodnictwa, rozwijali zmysł dotyku i wyobraźnię.

2016-03-10 22:50:54        dodał(a): mariola