Konstalex - otwarta firma

W ramach “Otwarta firma” odwiedziliśmy dzisiaj jedną z radomszczańskich firm - Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe “Konstalex” Sp. z o.o.
Warto przypomnieć, że (źródło - Konstalex) Przedsiębiorstwo KONSTALEX Sp. z o. o. rozpoczęło swoją działalność w 1993 r., kontynuując zakres produkcji Wytwórni Konstrukcji Stalowych “Mostostal” w Radomsku.

2015-11-20 16:11:32        dodał(a): mariola

Matematyczna choinka

Zapraszamy uczniów klas  I – III gimnazjum do wzięcia udziału w szkolnym konkursie:
„Matematyczna choinka”
Konkurs polega na wykonaniu najładniejszej ozdoby choinkowej związanej z matematyką (może być ona złożona z figur lub brył).

2015-11-19 21:26:16        dodał(a): mariola

Konkurs 30 lat SES ASTRA

Reprezentantki klubu europejskiego biorą udział w międzynarodowym konkursie plastycznym “ASTRA Talent 2015″,którego organizatorem jest ASTRA CEE Sp. z o.o. Zadaniem konkursowym było przygotowanie kartki urodzinowej z okazji 30 rocznicy firmy SES ASTRA.

2015-11-17 16:43:03        dodał(a): mariola

Konkurs PCK

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w wojewódzkim konkursie PCK organizowanym przez Łódzki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża z zakresu wiedzy na temat HIV/AIDS.
Konkurs pod nazwą „Włączmy się do wspólnego działania – RAZEM PRZECIW AIDS” jest organizowany pod honorowym patronatem dr n. med. Urszuli Sztuka-Polioskiej, Wojewódzkiego Państwowego Inspektora Sanitarnego w Łodzi. Przebiega dwuetapowo.

2015-11-15 13:33:36        dodał(a): mariola

Cyberprzemoc

"Dziś w naszej szkole odbył się apel dotyczący bezpiecznego korzystania z internetu, telefonów komórkowych, sposobów zapobiegania zjawisku cyberprzemocy, jak przeciwdziałać temu zjawisku. Zachęcamy do obejrzenia dwóch filmów poświęconych tej tematyce, które zostały przygotowane przez Fundację Dzieci Niczyje.

2015-11-12 21:26:15        dodał(a): mariola

Konkurs SU PSP 7

Na początku października Samorząd Uczniwoski PSP 7 ogłosił konkurs pt.: "Dmuchawce, latawce, wiatr ...". Do konkursu przystąpiło 8 klas PSP 7. Każda klasa miała wykonać dowolną techniką latawiec. W ramach rywalizacji międzyklasowej uczniowie z uczestniczących klas otrzymali po 9 pkt. Pokonkursową wystawę można oglądać na szkolnym korytarzu.

2015-11-03 17:26:41        dodał(a): mariola

Radomszczańskie Symetrie

W ramach realizacji projektu matematycznego "mpotęga" - „Radomszczańskie Symetrie” odbyły się równolegle dwa działania- konkurs na najlepszego matematyka klas trzecich i turniej na najlepszą klasę trzecią.  Turniej podzielony był na trzy części; każda  składała się z pięciu zadań (po jednym zadaniu typu prawda-fałsz, tak - nie - z uzasadnieniem odpowiedzi, zadanie z luką, zadania krótkiej odpowiedzi i zadanie testowe), do których odpowiedzi uczniowie wskazywali indywidualnie korzystając z metodników.

2015-11-02 15:06:33        dodał(a): mariola

Tolerancja w relacjach

"W piątek uczniowie klas IIIB, IA, ID gimnazjum uczestniczyli w szkolnych warsztatach ph. "Tolerancja w relacjach". Zajęcia prowadziła Pani Ilona Górka z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radomsku. W trakcie warsztatów uczniowie zapoznali się z zagadnieniami dotyczącymi dyskryminacji/antydyskryminacji, właściwych postaw wobec osób o odmiennych poglądach, różnych kulturach, sposobie życia, szczególnie w młodym wieku.

2015-11-02 20:14:02        dodał(a): mariola

Brawo Jowita!

Miło nam poinformować, że nasza reprezentantka Jowita Placzyńska, zdobyła II miejsce w ogólnopolskim konkursie fotograficznym pn. „Pokaż jak ty zarażasz uśmiechem” w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mykanów Let’s Smile – zarażamy uśmiechem”.
Co należało zrobić? Celem konkursu było ukazanie różnych sposobów zarażania uśmiechem innych (znajomych, rodziny, czy całkiem osób obcych).

2015-11-02 20:16:27        dodał(a): mariola

Zbiórka zniczy

Samorząd Uczniowski PSP 7 z okazji zbliżających się Wszystkich Świętych zorganizował zbiórkę zniczy, które zostaną zapalone na grobach zmarłych nauczycieli.
Zawsze pozostaną w naszej pamięci Ci, którzy nas wspierali swoją wiedzą, życzliwością, pomagali w trudnych chwilach i wywoływali uśmiech na twarzach.

2015-10-30 16:20:07        dodał(a): mariola