Zawody lekkoatletyczne

07.05 odbyły się miejskie zawody lekkoatletyczne Czwórbój dla szkół podstawowych Dziewczęta z PSP 7 pod opieką K. Blada zajęły I miejsce i zakwalifikowały się do etapu powiatowego. 12.05 odbyły się zawody powiatowe, w których wzięło udział 8 szkół z powiatu radomszczańskiego i w tych zawodach moje dziewczyny zajęły III miejsce. Były to uczennice: E. Plutecka, M. Rydzyk, A. Lisowska, M. Piekarska, A. Klekowska, O. Ciapińska, M. Chojnacka,K.Hemerling.

2015-05-20 12:29:11        dodał(a): mariola

Patron naszego gimnazjum

To wielki zaszczyt być uczniem tej szkoły
Dlaczego? Ponieważ patronem naszego gimnazjum jest Marszałek Józef Piłsudski.
To postać w dziejach narodu i państwa polskiego niezwykła. Polakom wskazał drogę do wolności i niepodległości. Dlatego uczniowie naszego gimnazjum  uroczystym apelem uczcili 80. rocznicę śmierci Marszałka.

2015-05-13 18:58:50        dodał(a): mariola

80 rocznica śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego

12 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Warszawie w centralnych uroczystościach 80 rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wzięli udział w uroczystej odprawie warty honorowej przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz apelu pamięci "w hołdzie Marszałkowi" i złożeniu kwiatów pod pomnikiem Marszałka. Następnie jako laureaci odebrali  nagrody w XVI Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Literackim poświęconym Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.

2015-05-12 21:47:16        dodał(a): mariola

Profrekwencyjny flash mob

Dziś odbyła się kolejna akcja w ramach projektu „Wiem, dlaczego wybieram” oraz programu ‘Młodzi głosują 2015″. Zorganizowaliśmy krótki „flash mob” (sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków).

2015-05-12 21:36:36        dodał(a): mariola

Od parady po piknik

To była gorrrąca sobota w ’stolycy’! Na początek barwny korowód uczniów, studentów, euroentuzjastów przeszedł ulicami W-wy. Z okazji Dnia Europy po raz 16. w Warszawie odbyła się Parada Schumana z naszym udziałem. Oprócz polskiej młodzieży byli też goście z Włoch, Hiszpanii i Chorwacji. Uczestnicy nieśli unijne chorągiewki, kolorowe baloniki, szli w rytmie afrykańskich bębnów. W tym roku hasłem Dnia Europy jest solidarność z innymi krajami - mówiła Fundacji Schumana Anna Radwan. Jest to nawiązanie do ogłoszonego przez Komisję Europejską Europejskiego Roku Na Rzecz Rozwoju.

2015-05-12 21:45:26        dodał(a): mariola

Konstytucja 3 Maja

W czwartek uroczystą akademią świętowaliśmy Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia uczniowie klasy Vc zaprosili nas na krótką lekcję historii, podczas której przedstawili wydarzenia z 1971r. Pięknie ubrana sala gimnastyczna w tym dniu wypełniona była odświętnie ubranymi uczniami całej szkoły.

2015-05-04 23:18:32        dodał(a): mariola

MIM 2015

Dziś w godzinach popołudniowych zorganizowaliśmy wspólnie z uczennicami Klubu Młodego Samorządowca (ZSP nr 1 w Radomsku - “Mechanik”) happening uliczny o nazwie “Akcja Mim”, w ramach projektu ‘Wiem, dlaczego wybieram” oraz programu “Młodzi głosują 2015”.
Wydarzenie miało na celu zachęcić mieszkańców Radomska do oddania swojego głosu w tegorocznych wyborach prezydenckich.

2015-05-04 00:06:50        dodał(a): mariola

Młodzieżowe wybory prezydenckie 2015

W czwartek, 30.04. zorganizowaliśmy szkolne prawybory prezydenckie 2015 w ramach ogólnopolskiej akcji “Młodzi głosują 2015“. W skład komisji wyborczej weszli: Żaneta Zakrzewska (przewodnicząca), Anna Stefaniak, Szymon Moliński oraz Adrian Kołodziejczyk. Komisja przygotowała lokal do głosowania, zadbała o karty wyborcze, a także listy uczniów.

2015-05-04 00:05:47        dodał(a): mariola

Konkurs Piosenki Angielskiej

W dniu 30 kwietnia 2015r w PSP nr 6 w Radomsku odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej dla  klas I-III. Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
Hubert Grabowski - II miejsce (kategoria 3 klasy)
Oliwia Kopiec - II miejsce (kategoria 2 klasy)
Zuzanna Karasek - III miejsce (kategoria 1 klasy).

Serdecznie gratulujemy !!!

2015-05-03 19:36:16        dodał(a): mariola

Przyznane środki

Polska Fundacja Pomocy Dzieciom "Maciuś" w wiosennej edycji projektu dofinansowywania posiłków w szkołach "Dobry jak chleb" przyznała naszej szkole środki finansowe w wysokości 4 200 zł na dożywianie uczniów.

2015-04-29 13:59:08        dodał(a): mariola