Nie bądź taki, idź do urny, wybierz mądrze i bądź dumny

Nasza kampania na rzecz wysokiej frekwencji w wyborach dziś zakończyła się, z przytupem!

2015-10-22 22:55:17        dodał(a): mariola

Dzień Edukacji Narodowej

Tegoroczne Święto Edukacji Narodowej obchodziliśmy w naszej szkole dnia 15 października.  Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, podczas której zgromadzili się nauczyciele oraz uczniowie.
Nie zapomnieliśmy również o emerytowanych nauczycielach, paniach z administracji oraz obsługi.

2015-10-21 23:11:18        dodał(a): mariola

Szkolne prawybory “Wybory parlamentarne 2015″

W poniedziałek, w naszej szkole, komisja wyborcza w składzie: Dominika Smyła, Aleksandra Borowiecka, Martyna Węgrzyńska, Karolina Derwisz, przeprowadziła prawybory. Co cieszy najbardziej, frekwencja wyniosła aż 87 %. Oficjalne wyniki zostaną opublikowane po zakończeniu ciszy wyborczej 25 października.

2015-10-19 21:44:28        dodał(a): mariola

Szachowe potyczki

Sukcesem zakończyły się dzisiejsze (19.10) Mistrzostwa szkół w szachach.
Reprezentanci Gimnazjum nr 3 - Mateusz Chudek, Michał Witczak, Wiktor Buliński i Kasia Nalepa - Mistrzami Radomska.
Reprezentanci PSP nr 7 - Bartosz Chudek, Igor Olejarczyk, Maks Rudaś i Weronika Wtorkowska - wicemistrzami Radomska.
2015-10-19 18:32:03        dodał(a): mariola

Mistrzostwa Radomska w piłce ręcznej dziewcząt

12 października odbyły się gimnazjalne Mistrzostwa Radomska w piłce ręcznej dziewcząt. Reprezentantki naszego gimnazjum wygrały te zawody, pokonując  Gimnazjum nr 5 (7-3), Gimnazjum nr 6 (5-1) i w finale Gimnazjum nr 7 (5-4).

2015-10-16 20:41:31        dodał(a): mariola

Budować a nie dzielić

"Dziś uczniowie klas II b i IIc PG uczestniczyli w zajęciach "Budować a nie dzielić", prowadzonych przez Panią Ilonę Górkę z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radomsku. Zajęcia miały na celu zaprezentować młodzieży, jak efektywnie integrować zespół klasowy, wzmacniać więzi grupowe, a także wspomagać rozwiązywanie konfliktów klasowych."

2015-10-09 22:49:28        dodał(a): mariola

Spotkanie z przedstawicielką Komendy Powiatowej Policji

"Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielką Komendy Powiatowej Policji w Radomsku, Panią Agnieszką Kropisz. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas II i III gimnazjum. Celem prelekcji było uświadomienie młodzieży, czym jest tzw. mobbing w szkole, jakie są jego przejawy, jak można uniknąć różnego rodzaju przemocy w szkole, gdzie udać się po wsparcie, w przypadku doświadczenia mobbingu.

2015-10-08 22:00:50        dodał(a): mariola

Edukacja matematyczna mPotęga

W związku z realizacją w naszej szkole projektu  z zakresu edukacji matematycznej „mPotęga”, we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Radomsku,  uczniowie klas gimnazjalnych już po raz drugi uczestniczyli w warsztatach mających na celu zmotywowanie ich do nauki. Tym razem tematem spotkania była: „Dorosłość kontra dojrzałość, czyli: Po co mi szkoła?” Zajęcia przeprowadziła pani Michalina Gabryś, psycholog tutejszej poradni.

2015-10-08 13:07:24        dodał(a): mariola

Dlaczego warto głosować?

Dzisiejszy dzień upłynął pod hasłem wyborów parlamentarnych. Popołudniem zorganizowaliśmy szkolną debatę, w której poruszyliśmy trzy zagadnienia:
1. Dlaczego frekwencja w wyborach w Polsce jest tak niska?
2. Dlaczego warto głosować - argumenty za!
3. Co zrobić, aby zwiększyć frekwencję wyborczą?
W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele klas IIa, IIc, IIIa, IIIc, wchodzący w skład SKE Młodzież dla Europy.

2015-10-07 22:44:35        dodał(a): mariola

Wybory do Samorządu Uczniowskiego PG 3

Wybory do władz SU odbyły się 22 września 2015 roku. Podczas głosowania oddano 257 głosów, w tym 252 głosy ważne. W wyniku przeprowadzonych wyborów przewodniczącymi SU zostały: Kamila Sobieraj i Aleksandra Ozga z klasy IIc, zastępcy to: Jakub Kowalczyk i Klaudia Krawczyk z klasy III a, skarbnicy: Klaudia Pichit i Julia Dobielska z klay III a.

2015-10-07 22:26:31        dodał(a): mariola