Matma jest wszędzie

W ramach kontynuacji zajęć projektowych mPotęgi "Matma jest wszędzie" klasa VI a poprowadziła na koniec ubiegłego roku szkolnego cykl zajęć pokazując zastosowanie matematyki w zawodach:

2015-09-06 20:23:34        dodał(a): mariola

Skra Bełchatów patronuje siatkarkom z PG 3

Skra Bełchatów objęła patronat nad pierwszą klasą w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Radomsku. Umowa w sprawie patronatu została podpisana dzisiaj między przedstawicielami Skry Bełchatów i Prezydent Radomska Anną Milczanowską.
W Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 7 od kilku lat zajęcia dla młodych siatkarek prowadzi sekcja siatkówki UMLKS Radomsko. W treningach uczestniczą  dziewczęta z podstawówki, najstarsze z nich od września rozpoczną naukę w I klasie gimnazjum. Patronatem Skry, jednego z najlepszych klubów siatkarskich w Polsce, regularnie występującego w rozgrywkach międzynarodowych, zostanie objęta ta właśnie klasa, w której dzięki większej liczbie godzin wf będą się uczyć młode siatkarki..

Absolwentki klas VI z innych radomszczańskich szkół mogą się jeszcze zapisać do tej klasy.

2015-06-24 20:04:32        dodał(a): mariola

Świat z kół

Cykl zajęć związanych z kołem i okręgiem został przeprowadzony w klasach czwartych. Wszystko zaczęło się od obejrzenia filmu o historii koła  https://www.youtube.com/watch?v=wIouds2XM7s. Następnie uczniowie ćwiczyli rysowanie kół i okręgów o danym promieniu lub średnicy używając cyrkla. Ćwiczenia te miały zadanie rozwinąć dzieciaki manualnie. Zakończeniem była wystawa świetnych prac, w których uczniowie przedstawiali świat za pomocą kół i okręgów. Zapraszam do obejrzenia.

2015-06-08 18:46:54        dodał(a): mariola

Zajęcia matematyczne - Zamiana jednostek

Pomysł na lekcje utrwalające materiał związany z zamianą jednostek zrodził się w momencie, gdy kolejny rok zauważyliśmy, że uczniowie mają z tym zagadnieniem problem. Temat ten  sprawia  uczniom trudność zarówno  na pracach klasowych ale i też na sprawdzianie szóstoklasisty. Analizując wnioski ze sprawdzianu szóstoklasisty postanowiliśmy urozmaicić zajęcia wtrącając w nie trochę zabawy.

2015-06-06 20:06:54        dodał(a): mariola

Podsumowanie rywalizacji sportowej

19 czerwca w starostwie powiatowym w Radomsku podsumowano rywalizację sportową w roku szkolnym 2014/2015. W klasyfikacji szkół podstawowych  wśród chłopców najlepsza była PSP Dobryszyce a II miejsce zajęła nasza  – PSP 7. Wyróżnieni także zostali nasi koledzy Mateusz Depta i Bartłomiej Młynarczyk oraz Pan Łukasz Cichuta.

2015-06-24 19:55:54        dodał(a): mariola

Najlepsi sportowcy

W środę 17 czerwca w urzędzie miasta odbyło się spotkanie, podczas którego doceniono najlepszych sportowców z radomszczańskich szkół podstawowych i gimnazjalnych w 2014/2015 roku.
2015-06-24 19:51:49        dodał(a): mariola

Szkoła marzeń. Regionalne podsumowanie

Dziś w miejscowości Włodzimierzów “Zielony Gościniec” odbyło się regionalne podsumowanie ogólnopolskiego konkursu “Szkoła marzeń“. z udziałem wicemarszałek Sejmu Pani Elżbiety Radziszewskiej oraz Minister Edukacji Narodowej, Pani Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Przypomnijmy, że konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych – gimnazjów, liceów, techników, szkół zawodowych oraz placówek opiekuńczych.

2015-06-22 14:09:05        dodał(a): mariola

Eko-szkoła Cięcina

Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły przebywali na tygodniowym pobycie w Cięcinie. To miejscowość w Beskidzie Żywieckim, w której jest wydobywana i rozlewana woda mineralna "Żywiec Zdrój". Bogaty program pozwolił uczniom: zobaczyć fort obronny z września 1939 roku w Węgierskiej Górce, Zespół Pałacowo-Parkowy, Stary Zamek i Pałac Habsburgów w Żywcu oraz elektrownię szczytowo-pompową Porąbka-Żar.

2015-06-20 23:12:27        dodał(a): mariola

Konkurs znajomości j. niemieckiego

15 czerwca 2015 odbył się w gimnazjum Konkurs Znajomości Języka Niemieckiego dla klas pierwszych ADLER. Równorzędne I miejsce zajęły:
- Aleksandra Ozga - klasa I c
- Katarzyna Nalepa - klasa I b,
II miejsce zajął Jakub Szymczak - klasa I a,
III miejsce - Sebastian Zybura - klasa I d.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

2015-06-18 11:37:56        dodał(a): mariola

Historia jednej fotografii

I pochwalić się kolejnym wieeelkim sukcesem! Nasza reprezentantka - Julia Dróżdż zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie “Historia jednej fotografii“, którego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie. Konkurs adresowany był dla uczniów szkół gimnazjalnych, a zadaniem uczestników było przygotowanie jednej fotografii, a następnie stworzenie wokół niej historii, która może dotyczyć miejsca, postaci, wydarzenia.

2015-06-13 20:48:21        dodał(a): mariola