Piłeś - nie jedź!

Już po raz drugi w marcu mogliśmy z bliska podejrzeć pracę Sądu Rejonowego w Radomsku. Tym razem uczestniczyliśmy w rozprawie, w której skazany został kierowca, który prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu. O tym, jak dobitne grożą kary za takie postępowanie, dlaczego nie warto siadać za kierownicę w takim stanie mogliśmy usłyszeć podczas rozprawy.

2015-04-03 11:55:15        dodał(a): mariola

Zaloguj się do zdrowia

W ramach rekrutacji do XXI Sesji Sejmu Dzieci i MłodzieżyJulia Blada i Małgorzata Malingiewicz zorganizowały 29 marca w Miejskim Domu Kultury w Radomsku wydarzenie, jako zadanie rekrutacyjne, ph. „Zaloguj się do zdrowia”.
Głównym celem wydarzenia było przeprowadzenie wywiadu z mieszkańcami Radomska na temat tego, jak oni rozumieją definicję zdrowia oraz zorganizowanie konkursu plastycznego na logo drużyny UKS Mechanik Radomsko.

2015-04-03 11:54:09        dodał(a): mariola

Dzień wolny

1 kwietnia 2015r. – uczniowie VI klas przystąpią do najważniejszego sprawdzianu podsumowującego etap nauki w szkole podstawowej.
Wszystkim życzymy powodzenia!
Dla pozostałych uczniów PSP7
- środa będzie dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Wiosenna przerwa świąteczna
od 2 - 7 kwietnia

2015-03-30 22:57:20        dodał(a): mariola

"MATEMATYCZNE PRETEKSTY”

Znamy wyniki I etapu ogólnopolskiej zabawy matematycznej z elementami rywalizacji „Matematyczne Preteksty”, organizowanego przez firmę matejuk. Do II etapu zakwalifikowały się uczennice: Katarzyna Nalepa kl. Ib oraz Martyna Iwanowicz IIa.

2015-03-30 08:55:07        dodał(a): mariola

Powiatowa Olimpiada Matematyczna

W dniu 25 marca 2015 r. w sali teatralnej ZSG nr 4, odbyło się rozstrzygnięcie i uroczyste rozdanie nagród w I Powiatowej Olimpiadzie Matematycznej.
W olimpiadzie brało udział 120 uczestników z 9 szkół miejskich oraz 10 szkół z powiatu radomszczańskiego.

2015-03-30 08:52:12        dodał(a): mariola

Kolejne sukcesy Piotra

Piotr Zając uczeń klasy IIIC  naszego gimnazjum uzyskał  drugi raz tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie w roku szkolnym 2014/2015 oraz tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii w roku szkolnym 2014/2015.

2015-03-30 08:50:51        dodał(a): mariola

Zaloguj się do zdrowia

29 marca w godzinach 11.30-15.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku zostanie zorganizowany mini projekt przez kandydatki do XXI Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, Julię Blada i Małgorzatę Malingiewicz.
We współpracy z UKS Mechanik Radomsko zostanie przeprowadzony konkurs na najlepsze logo klubu, następnie piłkarze UKS Mechanik Radomsko oraz piłkarki z klubu STAL Radomsko będą opowiadać o swoim sposobie na zdrowy styl życia.

2015-03-27 23:57:00        dodał(a): mariola

Żaneta znów z nagrodą!

Dziś w klubie “Patio” rozstrzygnięty został konkurs powiatowy ph. „Bądź przedsiębiorczy – wypromuj firmę i zawód”, którego organizatorem jest Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku. W jednej z kategorii “prezentacja multimedialna” wyróżnienie otrzymała Żaneta Zakrzewska. Do konkursu wpłynęło ponad 100 prac z całego powiatu.

2015-03-27 23:56:07        dodał(a): mariola

Wiem, dlaczego wybieram!…po raz drugi

Po niemal miesięcznej przerwie, dziś wzięliśmy udział w drugich warsztatach w ramach projektu “Wiem, dlaczego wybieram!”.
Ponad 60 osób zostało podzielonych na trzy grupy projektowe, które przez najbliższych kilka tygodni realizować będą projekty, których głównym celem jest zaktywizowanie mieszkańców do aktywnego udziały w wyborach..w tym przypadku prezydenckich.

2015-03-26 19:56:17        dodał(a): mariola

Gra miejska w ramach XI Dni Kina

W ramach Dni Kina organizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku, uczestniczyliśmy dzisiaj w filmowej grze miejskiej “Podróż za jeden uśmiech”. Naszą szkołę reprezentowały przedstawicielki SKE “Młodzież dla Europy”: Żaneta Zakrzewska oraz Martyna Iwanowicz.
Celem Filmowej Gry Miejskiej było połączenie dobrej zabawy z rywalizacją a jednocześnie zdobywaniem wiedzy o polskim kinie z ostatnich pięćdziesięciu lat.

2015-03-26 19:54:35        dodał(a): mariola