Jeśli chcesz zrobić coś dobrze, nie odkładaj tego na jutro, zrób to dzisiaj.”
Uczniowie w naszym gimnazjum są pełni zaangażowania i pasji. Często kierują się wrażliwością  i troską o drugiego człowieka. Chcą nieść bezinteresowną pomoc, służyć zarówno osobom potrzebującym jak i samym sobie. Wolontariat rozwija wśród młodzieży postawy alternatywne dla konsumpcyjnego stylu życia. Stwarza okazje do wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości, pomaga w rozwijaniu zainteresowań, szukaniu pożytecznych form spędzania czasu.

2015-01-30 06:35:47        dodał(a): mariola

Mistrz kaligrafii

W dniu 16.01.2015r. odbyło się rozstrzygnięcie II Powiatowego  Konkursu Kaligraficznego „Mistrz kaligrafii” organizowanego przez ZSG nr 4 w Radomsku. Uczennice naszej szkoły Zuzanna Mazur z kl. VI A (opiekun Bożena Wawrzyńczak) i Julia Kisiołek z kl. II B (opiekun Renata Koch) otrzymały nagrody i dyplomy podczas uroczystego podsumowania konkursu w MBP w Radomsku.

2015-01-25 20:18:03        dodał(a): mariola

Bal Karnawałowy

2015-01-19 23:27:18        dodał(a): mariola

Szyjemy lalki dla UNICEFu

Szyjemy lalki dla UNICEFu w ramach akcji Wszystkie Kolory Świata!
Projekt Wszystkie Kolory Świata jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Sudanie Południowym. Chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami,a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

2015-01-19 20:24:51        dodał(a): mariola

Warsztaty ceramiczne

W grudniu grupa uczennic zakręconych na punkcie plastyki wraz z organizatorką wyjazdu panią Igą Borowiecką-Grzywacz wzięła udział w podwójnych zajęciach warsztatowych w Pracowni Ceramicznej Nuchna w Piotrkowie. Pod czujnym okiem pani Anny Zemke wykonały figury aniołów, które przystroją ich domy nie tylko od święta. Zapoznały się z całym procesem technologicznym od formowania do szkliwienia.

2015-01-15 13:53:07        dodał(a): mariola

Konkurs na wyobraźnię

Wyobraźnię u dzieci można rozwijać poprzez czytanie im książek, zajęcia manualne, czy plastyczne. Najlepiej wszystkie te aspekty połączyć w całość organizując konkurs plastyczny. Właśnie taki rozstrzygnięto w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku - nosił tytuł Kraina wyobraźni i wzięli w nim udział uczniowie Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 7 w ramach VIII edycji Pulsu Literatury VIII Festiwal Puls Literatury.

2015-01-15 13:46:41        dodał(a): mariola

Pocztówka z wakacji

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Pocztówka z wakacji. Kolorowe wspominanie wakacji.
I znów dziecięca wyobraźnia, wrażliwość oraz talent pozwolą nam wyruszyć w wyjątkową i jedyną podróż. Wyprawę w świat widziany oczami uczestników kolejnych plastycznych konkursów zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku. Nauczeni doświadczeniem lat ubiegłych mogliśmy to przewidzieć.

2015-01-15 13:38:02        dodał(a): mariola

Matematyczny Kangur

zapisy u nauczycieli matematyki  do 27.01.2015
konkurs: 19.03.2015, godz. 9:00
ogłoszenie wyników: maj 2015
2015-01-12 23:31:03        dodał(a): mariola

Konkurs Matematyczny Pangea

3 MARCA 2015
odbędzie się, w naszej szkole,
pierwszy etap Konkursu Matematycznego PANGEA
KONKURS JEST BEZPŁATNY.

ZAPISY U NAUCZYCIELI MATEMATYKI DO 29 STYCZNIA 2015.
więcej informacji na temat konkursu na stronie pangea.com.pl

2015-01-12 23:22:23        dodał(a): mariola

Ekologiczny wieczorek filmowy

17 grudnia o godz.18.00 w środowy wieczór, odbył się w naszej szkole ekologiczny wieczorek kinowy. Zorganizowany przez p. A.Prudło i  A.Chowaniec. Tematem przewodnim spotkania były pszczoły. Uczniowie obejrzeli prezentację na, hierarchii pszczelej rodziny, budowy plastra miodu oraz zwyczajów panujących w ulu. Po prezentacji odbyła się projekcja ,,Filmu o pszczołach’’.

2014-12-19 23:45:36        dodał(a): mariola