Ogólnopolski konkurs dla uczniów na komiks lub animację na temat ochrony prywatności i danych osobowych

Uczennica klasy II d Daria Laczek została wyróżniona za komiks na temat ochrony danych osobowych organizowany przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych w ramach programu "Twoje dane-Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych".

2014-06-02 17:50:43        dodał(a): mariola

Konkurs Wiedzy Informatycznej

15 maja 2014 r. odbył się XIII Szkolny Konkurs Wiedzy Informatycznej. Uczniowie rozwiązywali 15 pytań testowych jednokrotnego wyboru oraz 3 zadania otwarte. Możliwych do uzyskania było 24 punkty.

2014-05-18 22:06:40        dodał(a): mariola

Polska…10 lat później. Gra terenowa

Drugi dzień uroczystych obchodów wejścia Polski do UE, a jednocześnie przypomnienie o roli UE a także Parlamentu Europejskiego w związku ze zbliżającymi się wyborami do PE za nami. Gra terenowa na ulicach Radomska, z udziałem pięciu zespołów przyniosła wiele emocji i zabawy jednocześnie. Młodzież zmagała się z rozmaitymi konkurencjami, m.in.:
- ułożenie właściwej kolejności drogi Polski do struktur UE;
- wysłuchanie informacji, faktów z życia poseł J.Skrzydlewskiej, a następnie dokonanie korekty i określenie poprawnych informacji;

2014-05-15 20:36:42        dodał(a): mariola

Symulacja wyborów do PE. Trójka 2014

A wszystko zaczęło się do tego, że…Nadchodzą kolejne wybory do europarlamentu. TRÓJKA jest jednym z 10 trójkolandzkich okręgów wyborczych. W parlamencie zasiądzie 7 reprezentantów TRÓJKI. Regionalni politycy startują z 5 list wyborczych. Wszyscy uczestnicy symulacji stają się mieszkańcami TRÓJKI. Losowo przydzielone im zostaną pewne role, mogą zostać członkami Komisji Wyborczej, przedstawicielami mediów lub członkami jednego z 5 komitetów wyborczych. Przez cały czas trwania symulacji będą mieć wpływ na przebieg kampanii wyborczej.

2014-05-15 20:15:01        dodał(a): mariola

25 lat wolności na 160 sposobów

Regulamin konkursu „25 lat wolności na 160 sposobów”
§ 1
1. Organizator - Szkolny Klub Europejski „Młodzież dla Europy” w ramach projektu „25 lat wolności” serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „25 lat wolności na 160 sposobów”. Konkurs organizowany jest dzięki wsparciu finansowemu z dotacji Fundacji im. Stefana Batorego.
2. Partnerami konkursu są: Publiczne Gimnazjum nr 3 w Radomsku, Urząd Miasta w Radomsku, Miejski Dom Kultury w Radomsku, Polskie Towarzystwo Historyczne oddział w Radomsku, Muzeum Regionalne w Radomsku.

2014-05-11 21:44:40        dodał(a): mariola

Uwaga - Konkurs na Dziennikarza Obywatelskiego

Gazetka szkolna bierze udział w konkursie na Dziennikarza Obywatelskiego.

Głosowanie rozpocznie się 14 maja o godzinie 10 i potrwa do 4 czerwca włącznie (do północy). Głosować będzie można wysyłając sms pod numer podany na stronie konkursowej przy materiale i nazwisku kandydata. W ten sposób wybrani zostaną zwycięzcy w poszczególnych kategoriach.
Dziennikarza Obywatelskiego 2013 roku wyłoni kapituła złożona z dziennikarzy „Polska The Times”.

2014-05-08 14:05:19        dodał(a): mariola

Konkurs ekologiczny

Dnia 6.05.2014 odbył się konkurs ekologiczny dla klas  IV ,,Jestem znawcą przyrody’’. Został on zorganizowany przez nauczycielki przyrody i biologii ZSG nr 7 we współpracy z Nadleśnictwem Radomsko  oraz jego  przedstawicielką  panią  Izabelą Randak.
Konkurs ten odbywa się  zawsze poza terenem szkoły na szlakach ekologicznych Nadleśnictwa Radomsko.

2014-05-07 21:59:30        dodał(a): mariola

Happening „W królestwie Króla Maciusia I”

29 kwietnia 2014r. do Miejskiego Domu Kultury w Radomsku przybyli niezwykli goście, strojni w piękne szaty. Wszystko za sprawą happeningu „W królestwie Króla Maciusia I” w ramach projektu edukacyjnego „Lajkujemy Korczaka”, którego organizatorem był Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 7.
Na zaproszenie odpowiedziały „dwory” z 11 radomszczańskich szkół i przedszkoli, które wytypowały królewskie delegacje.

2014-05-06 13:48:41        dodał(a): mariola

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

30 kwietnia 2014 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Cała społeczność szkolna tego dnia wyglądała bardzo elegancko, wszyscy prezentowali się w strojach galowych. Podczas akademii uczniowie gimnazjum przybliżyli historię uchwalenia Konstytucji 3 maja z 1791r. oraz zaprezentowali krótki film pt. „Po co komu historia?”, swojego autorstwa (R. Wojakowski, K. Matuszewski, M. Traczyk).

2014-05-03 22:29:49        dodał(a): mariola

Bruksela da się lubić

W dniach 8.-12.04. członkowie SKE Młodzież dla Europy w składzie: Maria Dobielska, Aleksandra Furmańczyk, Aleksandra Kosela, Adrianna Franczyk wzięły udział w wyjeździe do Brukseli (nagroda w konkursie wiedzy o UE).
- Wyjazd do Brukseli na zaproszenie Poseł do Parlamentu Europejskiego Pani Joanny Skrzydlewskiej był przez nas długo oczekiwany, a co za tym idzie bardzo emocjonujący (relacjonuje jedna z uczestniczek - Maria Dobielska).

2014-04-27 18:42:08        dodał(a): mariola