Kolejny sukces ... tym razem PSP 7

"Siódemka" najlepsza - dwa tytuły wicemistrzów miasta tydzień temu, pełna mobilizacja i dwa zwycięstwa w zawodach powiatowych rozegranych 6 i 7 marca w hali przy PSP nr 6. Taki sukces osiągnęli uczniowie PSP nr 7 w Radomsku w koszykówce. Dziewczęta pokonały koleżanki z PSP w Strzałkowie, nr 9 i 10 w Radomsku oraz w Gidlach.
Chłopcy pokonali w finale PSP 2 26 : 11. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci PSP nr 5 po wygranej z uczniami ZSP w Strzałkowie 18 : 16. Najlepsi zagrają w mistrzostwach rejonu 18 i 19 marca. Gospodarzem zawodów będzie Radomsko.

2014-03-12 21:23:00        dodał(a): mariola

Powiatowy Konkurs Multimedialny

W dniu 5 marca 2014r. odbył się w Zespole Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku I Powiatowy Konkurs Multimedialny p.t. "Interaktywny spacer po krajach niemieckojęzycznych". Uczeń Adam Klekowski zajął III miejsce w tym konkursie. Opiekunem była Małgorzata Kurzyk.

2014-03-16 20:13:21        dodał(a): mariola

Kolejny sukces sportowy PG 3

2 : 1 z Bełchatowem, 2 : 1 z Piotrkowem i 2 : 0 z Rząśnią - to wyniki, które zapewniły dziewczętom z PG nr 3 zwycięstwo w zawodach rejonowych rozegranych 6 marca w Działoszynie i awans do mistrzostw województwa w piłce siatkowej.
Tym razem podopieczne Jacka Jasnosa zagrają 18 marca w Tomaszowie Mazowieckim.

2014-03-12 21:20:03        dodał(a): mariola

Wiadomości sportowe i zwycięstwo PG 3

25 lutego w naszej szkole odbyły się siatkarskie mistrzostwa powiatu radomszczańskiego szkół gimnazjalnych. Zwyciężyły dziewczęta PG3, które pokonały uczennice z Kamieńska 2 : 0 i Kobiel Wielkich 2 : 1. Drugie miejsce zajął zespół z Kobiel Wielkich po wygranej z Kamieńskiem 2 : 0.
W zawodach rejonowych, które odbędą się 6 marca w Działoszynie zagrają mistrzowie.

2014-03-12 21:18:54        dodał(a): mariola

XI Festiwal Piosenki i Poezji Niemieckiej

21 lutego2014r.odbył się XI Festiwal Piosenki i Poezji Niemieckiej organizowany przez Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku. Aleksandra Furmańczyk zajęła II miejsce w recytacji wiersza H. Heinego p.t. ,,Ein Weib”. Opiekunem uczennicy była Małgorzata Kurzyk.

2014-03-16 20:11:55        dodał(a): mariola

Zapusty

26 lutego odbyły się w naszym mieście VIII Zapusty, które zakończyły okres balów i pochodów. Przedstawiciele szkół, władz miasta i mieszkańcy spotkali się w parku przy Placu 3 Maja i zapraszali do wspólnej zabawy. Było kolorowo, wesoło, rozstrzygnięto konkurs na najlepsze przebranie, w MDK odbyło się przedstawienie ostatkowe, na koniec wszyscy uczestnicy imprezy mogli skosztować pysznych wypieków przygotowanych przez radomszczańskich cukierników. Organizatorem imprezy był Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 7 oraz Miejski Dom Kultury w Radomsku.

2014-02-27 22:28:16        dodał(a): mariola

Spotkanie z Martą Fox

07 lutego 2014 roku, w Miejskiej Bibliotece Publicznej zagościła Marta Fox. Pisarka poprowadziła warsztaty literackie dla zgromadzonej młodzieży. W części pierwszej, mającej charakter pogadanki, mówiła o poetyckiej wrażliwości, o fascynacji twórczością Wisławy Szymborskiej, o sile słowa i obrazu poetyckiego, o wierszu tradycyjnym i wolnym, o banale, rzemiośle i mistrzostwie, oryginalności i autentyczności, o sile przemawiania własnym głosem.

2014-03-01 01:06:46        dodał(a): mariola

Luty pod znakiem szachów

Reprezentanci PSP nr7 w składzie - Mateusz Chudek, Michał Witczak, Wiktor Buliński i Kasia Nalepa zostali mistrzami Radomska i w kolejnym turnieju wicemistrzami powiatu radomszczańskiego. Następnie zajęli 5 miejsce w mistrzostwach rejonu bełchatowskiego a we wtorek wygrali w Miejskim Domu Kultury Turniej "Zima 2014". W turnieju chorą Kasię zastąpił Andrzej Wolski. Wszyscy są uczniami klasy VI b.

2014-02-27 23:06:23        dodał(a): mariola

Moja wymarzona Ekopracownia

Nazwa Zadania "Urządzanie i wzbogacenie pracowni przyrodniczej w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym nr 7 w Radomsku"
Wartość ogólna zadania - 53 413 zł

Wysokość oraz forma dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w PLN w zaokrągleniu do liczby całkowitej - 40 422 zł

Link do strony WFOŚiGW - http://www.wfosigw.lodz.pl/

Zakresu projektu -  Utworzenie pracowni zrealizowane przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu „Moja wymarzona ekopracownia”

2014-02-21 17:57:35        dodał(a): jacek

MDE z wizytą w II L.O.

Dziś cały dzień spędziliśmy w II L.O. im. K.K.Baczyńskiego w Radomsku, gdzie mogliśmy uczestniczyć w lekcjach pokazowych, korzystając z zaproszenia Pani Anny Smendowskiej (lektor języka francuskiego w II L.O.) Pięć godzin intensywnej i niezwykle interesującej pracy podczas lekcji: języka francuskiego, języka niemieckiego i angielskiego, fizyki oraz wychowania fizycznego (w tym głównie aerobiku). To było ciekawe doświadczenie, możliwość poznania od środka życia szkoły ponadgimnazjalnej.

Za zaproszenie, serdeczne przyjęcie oraz barwne zajęcia ogromne podziękowania na ręce Pani Anny Smendowskiej.

Link do oryginału

2014-02-22 10:46:44        dodał(a): mariola