Okrągły stół ... 25 lat później

Bardzo dobra wiadomość, tuż przed Świętami. Ogłoszono wyniki konkursu dotacyjnego “25 lat wolności” organizowanego przez Fundację im. Stefana Batorego. Jedną z nagrodzonych organizacji został…Szkolny Klub Europejski “Młodzież dla Europy”. Otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 3 000 zł na działania upamiętniającego 25 rocznicę pierwszych demokratycznych wyborów z 1989 r. W całym kraju nagrodzonych zostało łącznie 50 organizacji (fundacje, stowarzyszenia, grupy nieformalne).

2014-04-27 18:24:25        dodał(a): mariola

Nagroda GRAND PRIX dla Karoliny

Karolina Derwisz, uczennica Publicznego Gimnazjum nr 3 Radomsku, która uczęszcza równolegle do Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Tomaszowie Mazowieckim w klasie gitary p. Mirosława Drożdżowskiego, została laureatką I miejsca oraz otrzymała nagrodę GRAND PRIX podczas IX Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego Zambrów 2014, który odbywał się w dniach 11-12 kwietnia 2014r. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2014-04-25 23:18:37        dodał(a): mariola

Wychowanie ku przyszłości

W ramach projektu Lajkujemy Korczaka zrealizowaliśmy  kolejne działanie, które tym razem skierowaliśmy do rodziców uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Zaprosiliśmy rodziców i opiekunów na debatę o wychowaniu. Zaproszeni do dyskusji goście przedstawiciele najważniejszych radomszczańskich instytucji kulturalnych, wychowawczych, młodzieżowych, katolickich i szkolnych podzielili się z rodzicami swoimi opiniami i spostrzeżeniami na temat tak złożonego procesu, jakim jest  wychowanie młodego człowieka.

2014-04-24 15:17:37        dodał(a): mariola

Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski poezji Heinricha Heinego

Dnia 14 kwietnia odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski poezji Heinricha Heinego zorganizowany przez ZSG nr7 w Radomsku. Uczennica Aleksandra Furmańczyk zajęła II miejsce, a Karolina Derwisz oraz Żaneta Zakrzewska wyróżnienie. Uczennice do konkursu przygotowała p. Małgorzata Kurzyk oraz p. Beata Łopusińska.

2014-04-15 10:08:51        dodał(a): mariola

Pielęgnujemy pamięć o Wisławie Szymborskiej

W dniu 08.04.2014r. odbyła się uroczysta gala podsumowująca przedsięwzięcie p.t. "Pielęgnujemy pamięć o Wisławie Szymborskiej”. Projekt został zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące i Bibliotekę Miejską. Uczennice Aleksandra Furmańczyk za recytację wiersza "Notiz” i Aleksandra Kosela za prezentację multimedialną do tego wiersza zajęły II miejsce. Wyróżnienie zdobyli Klaudia Krawczyk recytując wiersz Czesława Miłosza "Glaube" i Jakub Kowalczyk, tworząc prezentację multimedialną, obrazującą utwór. Opiekunami uczennic były p. Małgorzata Kurzyk oraz p. Beata Łopusińska.

2014-04-15 10:07:46        dodał(a): mariola

Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Niemieckiej i Angielskiej

Dnia 25 marca 2014r. odbył się w Stobiecku Miejskim Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Niemieckiej i Angielskiej. Uczennice Karolina Derwisz i Dominika Smyła zajęły I miejsce za wykonanie piosenki w języku niemieckim pt. "Halt dich an mir fest". Uczennice do konkursu przygotowała Małgorzata Kurzyk.

2014-04-15 10:06:59        dodał(a): mariola

Mistrzostwa powiatu radomszczańskiego

W mistrzostwach powiatu radomszczańskiego chłopcy z "siódemki" zajęli V miejsce. Pokonali drużynę z Dobryszyc, ale niestety przegrali z rówieśnikami z Kodręba i Gomunic. Mimo wszystko to ich sukces.

2014-04-13 12:01:38        dodał(a): mariola

Kolejny wieczorek filmowy

W piątek (4 kwietnia 2014) w godz. 16.00 – 19.00 w s.8,  jak co dwa miesiące, odbył się wieczór filmowy pod hasłem: "Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty". Pomieszczenie zamieniło się w kwiatową łąkę  a część uczestników miała ze sobą kwiatowe kotyliony zajadając się pysznymi tostami i muffinkami. Organizatorką była p.A.Gocałek. Podczas spotkania zaprezentowano trzy filmy: ,,Dzienniczek cwaniaczka’’, ,,Hobbit: Pustkowie Smauga’’, ,,Ona to on’’.

2014-04-04 23:02:53        dodał(a): mariola

PSP 7 wicemistrzem Radomska w mini-siatkówce

W Mistrzostwach Radomska szkół podstawowych w mini-siatkówce reprezentacja PSP7 zdobyła tytuł wicemistrzowski. Po dwóch zwycięstwach nad PSP2 i PSP3 w finale chłopcy ulegli 2:1 PSP1.

2014-04-04 21:00:14        dodał(a): mariola

Mistrzostwa województwa w koszykówce

Przygoda chłopców ze szkoły podstawowej zakończyła się na półfinałach wojewódzkich. Po porażkach z zespołami z Kutna i Tomaszowa Mazowieckiego zostali oni sklasyfikowani na miejscach 5,6 w całym województwie Łodzkim. Pomimo tych porażek chłopcy pokazali się z dobrej strony walcząc do końca o najwyższe miejsce.

2014-04-03 19:31:29        dodał(a): mariola