Mecz częstochowskiego AZS

W sobotę 22 listopada kolejny raz byliśmy na meczu częstochowskiego AZS. Tym razem rywalem AZS byli mistrzowie Polski, siatkarze Skry Bełchatów. Na parkiecie mogliśmy zobaczyć w akcji między innymi mistrzów świata- Kłosa, Winiarskiego i Wronę, oraz siatkarzy których niedawno gościliśmy w naszej szkole- Marcyniaka i Kaczyńskiego. Pobiliśmy rekord, na mecz dwoma autokarami pojechało ponad 80 uczniów. Niestety była też dodatkowa "atrakcja", na pół godziny musieliśmy opuścić halę w związku z alarmem.

2014-11-23 20:00:05        dodał(a): mariola

Radomszczański Checkpoint Charlie

Radomszczański Checkpoint Charlie (SKE Młodzież dla Europy), we współpracy z absolwentami PG 3 w Radomsku (obecnie I i II L.O.).
W różnych punktach miasta (m.in. przy Urzędzie Miasta Radomsko, dworcu PKP w Radomsku, przy MDK-u, na Placu 3 Maja, przy I L.O., przy II L.O.) zostały utworzone jednostki „kontroli granicznej” na wzór berlińskiego Checkpoint Charlie. Młodzież, pełniąca wartę/kontrolę, w specjalnie przygotowanych stanowiskach, przypominała mieszkańcom o wydarzeniach z przełomu lat 89/90.
2014-11-23 19:44:04        dodał(a): mariola

Karmnik dla ptaków

REGULAMIN KONKURSU PRZYRODNICZEGO

„KARMNIK DLA PTAKÓW”

2014-11-13 10:45:29        dodał(a): mariola

Obchody Dnia Drzewa

30.10.2014 r.  klasy IV – V PSP  uczestniczyły w apelu, zorganizowanym w ramach szkolnych obchodów Dnia Drzewa.
Pracownik Nadleśnictwa Radomsko – p. Monika Guz, przedstawiła prezentację multimedialną, która przypomniała uczniom warstwową budowę lasu, gatunki roślin i zwierząt poszczególnych warstw oraz rolę lasów dla życia na naszej planecie.

2014-11-03 19:51:24        dodał(a): mariola

Najlepszy Matematyk klas III gimnazjum

Wyniki indywidualnego konkursu

1. Klekowski Adam   8p+12p = 20p
2. Zieliński Kacper   7p+9p = 16p
3. Zając Piotr    8p+6p = 14p

2014-11-03 19:25:19        dodał(a): mariola

Halloweanowe kino

Wiadomo, że o tej porze roku mgła ogranicza widoczność, ale nie dla uczniów  z 7. W czwartek 30 października, mimo mglistej pogody młodzież z  klas  IV, V, VI  PSP spotkała się w szkole, aby wspólnie oglądać filmy. Inicjatorami przedsięwzięcia byli wychowankowie  z klasy Va i Vb. Wspólnie z p. Agnieszką  Prudło zadbali o wystrój sali na Hallowean  a także o odpowiedni repertuar filmowy.

2014-11-03 09:20:15        dodał(a): mariola

Turniej matematyczny

W ramach realizacji projektu matematycznego odbyły się równolegle dwa działania- konkurs na najlepszego matematyka klas trzecich i turniej na najlepszą klasę trzecią. Turniej podzielony był na trzy części; każda  składała się z pięciu zadań (po jednym zadaniu typu prawda-fałsz, tak - nie - z uzasadnieniem odpowiedzi, zadanie z luką, zadanie krótkiej odpowiedzi i zadanie testowe), do których odpowiedzi uczniowie wskazywali indywidualnie.

2014-10-31 13:34:28        dodał(a): mariola

mPotęga

W związku z realizacją w naszej szkole projektu z zakresu edukacji matematycznej „mPotęga”, we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Radomsku przeprowadzono dla uczniów klas I-III gimnazjum warsztaty pt. „Jak zostać Einsteinem” a dla rodziców klas czwartych szkoły podstawowej: „Jak motywować uczniów do nauki”.

2014-10-27 16:57:31        dodał(a): mariola

Spotkanie z Mołdawianami

24 października (piątek) SKE Młodzież dla Europy gościł w szkole przedstawicieli Szkolnych Klubów Europejskich z Mołdawii. Z propozycją spotkania zwróciła się do SKE Młodzież dla Europy Fundacja Terra Humana,  która realizuje projekty, mające na celu współpracę z rozmaitymi organizacjami m.in. na Litwie, Ukrainie, Białorusi, Rosji i Mołdawii. Więcej o projekcie można przeczytać na ...

2014-10-26 16:26:41        dodał(a): mariola

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13 października 2014r. odbyły się w naszej szkole miejskie obchody Święta Edukacji Narodowej. Uroczystość uświetnili swoją obecnością najwyżsi przedstawiciele radomszczańskich władz oświatowych oraz pani prezydent Radomska Anna Milczanowska. Lecz najważniejszymi gośćmi byli wyróżnieni pedagodzy radomszczańskich szkół oraz uczniowie, którzy z rąk pani Prezydent odebrali stypendia za wybitne osiągnięcia w nauce.

2014-10-20 21:33:12        dodał(a): mariola