Turniej matematyczny

W ramach realizacji projektu matematycznego odbyły się równolegle dwa działania- konkurs na najlepszego matematyka klas trzecich i turniej na najlepszą klasę trzecią. Turniej podzielony był na trzy części; każda  składała się z pięciu zadań (po jednym zadaniu typu prawda-fałsz, tak - nie - z uzasadnieniem odpowiedzi, zadanie z luką, zadanie krótkiej odpowiedzi i zadanie testowe), do których odpowiedzi uczniowie wskazywali indywidualnie. Po zadaniach testowych zespoły klasowe pracowały wspólnie przy  rozwiązywaniu rebusów, zagadek, układaniu tangramów, grze w kalambury i skojarzeniach. Zadania turniejowe usystematyzowały wiedzę uczniów, a zabawy rozwijały ich kreatywność, wyobraźnię  i logiczne myślenie. Rywalizacji międzyklasowej towarzyszyły duże emocje. Mamy nadzieję, że wielu z gimnazjalistów uświadomiło sobie, że matematyka to nie tylko rozwiazywanie zadań, nauka definicji i twierdzeń.
Rywalizację międzyklasową zwyciężyła klasa IIId, następne miejsca zajęły klasy IIb, IIIc i IIIa. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów poznawaniu i odkrywaniu matematyki.
Konkurs na najlepszego matematyka był dwuetapowy. Pierwszy etap zadania zadania testowe, a w drugim etapie uczniowie zmagali się z zadaniami otwartymi, niektóre z nich  wykraczały poza podstawę programową gimnazjum. Wyniki konkursu indywidualnego prześlemy wkrótce.
Rozdanie nagród i wręczenie dyplomów odbędzie się w grudniu, podczas podsumowania projektu „Z matematyką za pan brat”.
Mamy nadzieję, że takie działania na stałe wpiszą się w kalendarz imprez szkolnych i już dzisiaj zapraszamy do udziału w konkursie „Matematyczne potyczki z patronem”, który będzie przeprowadzony w drugiej polowie listopada. Informacje na temat konkursu i zapisy u nauczycieli matematyki.

2014-10-31 13:34:28        dodał(a): mariola