mPotęga

W związku z realizacją w naszej szkole projektu z zakresu edukacji matematycznej „mPotęga”, we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Radomsku przeprowadzono dla uczniów klas I-III gimnazjum warsztaty pt. „Jak zostać Einsteinem” a dla rodziców klas czwartych szkoły podstawowej: „Jak motywować uczniów do nauki”. W gimnazjum odbyły się trzy spotkania, osobno dla każdej grupy rówieśniczej.Wiedzę dla uczniów i rodziców przekazała pani Michalina Gabryś - psycholog tutejszej poradni. Uczniowie pozyskali wiedzę na temat efektywnej nauki a także poznali i wykonali ćwiczenia, które mogą im w tym pomóc. Dowiedzieli się, jak „dbać o swój mózg”,  aby praca umysłowa przynosiła pożądane efekty. Natomiast rodzice zostali zapoznani z zasadami dotyczącymi prawidłowego wspierania dzieci w procesie nauczania.
Po zajęciach uczniowie wyrażali pozytywne opinie na ich temat i twierdzili, że omawiane techniki postarają się stosować podczas nauki.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i mamy nadzieję przeprowadzić podobne w przyszłości.

2014-10-27 16:57:31        dodał(a): mariola