Walentynki

W piątek 14 lutego odbył się w naszej szkole Walentynkowy wieczorek kinowy, dla klas 4 – 6 PSP. Wyświetlony został film: Just Dance. O dziewczynie z małego miasteczka, która wyrusza na podbój wymarzonej szkoły tańca w Chicago…

2014-02-17 16:01:08        dodał(a): admin

Powiatowy Konkurs Wiedzy o UE

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o UE “Zjednoczeni w różnorodności” pod patronatem Posłe do Parlamentu Europejskiego Joanny Skrzydlewskiej przeszedł do historii. W konkursie zorganizowanym w budynku PG 3 w Radomsku o charakterze turniejowym udział wzięło pięć zespołów: PG w Dziepółci, PG nr 2, 3, 4 i 5 w Radomsku. Konkurs rozpoczął się od konkurencji sprawdzającej wiedzę uczestników z historii UE. Należało bowiem w notatce prasowej odnaleźć 13 błędów i oczywiście dokonać korekty. Z tym zadaniem najlepiej poradziły sobie drużyny z Dziepółci oraz gospodarze.

2014-02-22 10:48:08        dodał(a): mariola

Młodzież dla Europy znów zaskakuje

Dziś w szkolnej bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o UE pod patronatem poseł do PE, Pani Joanny Skrzydlewskiej. W konkursie udział wzięły cztery uczennice: Marysia Dobielska, Ola Furmańczyk, Ada Franczyk i Ola Kosela. Konkurs skadał się z czterech konkurencji.

2014-02-22 21:29:13        dodał(a): mariola

Zaczytani uczniowie

Nasza szkoła przystąpiła do akcji społecznej Zaczytani.org
Chcemy sprowokować społeczne poruszenie, dzięki któremu powstaną biblioteki dla dzieci i młodzieży znajdującej się w szpitalach, świetlicach oraz rodzinnych domach dziecka i hospicjach. Można przynieść swoją ulubioną książkę. Ważnym elementem akcji jest fakt, że dzieci mogą zabrać wybraną książeczkę do domu, a to pomoże zaszczepić w nich pasję do czytania i pobudzi wyobraźnię. Dzieci będą mogły choć na chwilę zapomnieć o chorobie, przenieść się w świat bajek i marzeń.

Więcej informacji na temat akcji można przeczytać na stronie Zaczytani.org
Książki można przynosić do p. A. Gocałek i p. I. Borowieckiej – Grzywacz do końca maja 2014r.

2014-02-22 21:41:04        dodał(a): mariola

Cinderella

Nasi uczniowie z kółka teatralnego pod dowództwem P. Kamili Madalińskiej i P. Kaczki wystąpili w filmie, na który serdecznie zapraszamy. Film ten opisuje losy "Kopciuszka XXI wieku". Według nas wyszło im to świetnie! A co Wy o tym sądzicie? Sprawdźcie to! :)

2014-02-22 21:54:54        dodał(a): mariola