Młodzież dla Europy znów zaskakuje

Dziś w szkolnej bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o UE pod patronatem poseł do PE, Pani Joanny Skrzydlewskiej. W konkursie udział wzięły cztery uczennice: Marysia Dobielska, Ola Furmańczyk, Ada Franczyk i Ola Kosela. Konkurs skadał się z czterech konkurencji. Na początek należało podać rok przystąpienia poszczególnych państw do struktur UE, a następnie odgadnąć, kto z unijnych decydentów kryje się pod tajemniczym opisem. Trzecią konkurencją był list do Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich, w którym należało wyrazić sprzeciw wobec zakazu organizacji Parady Równości w Warszawie, który wydał prezydent Bronisław Komorowski. Następnie sprawdzona została wiedza z zakresu znajomości słów hymnu UE. Konkurs kończyła konkurencja 1 z 4, najbardziej emocjonująca, zacięta i tym samym przynosząca ostateczne rozstrzygnięcie. W konkursie zwyciężyła Ola Kosela i jako reprezentantka szkoły pojedzie na wycieczkę do Brukseli, ufundowaną przez Panią Poseł. Kolejne miejsca zajęły: Ola Furmańczyk, Marysia Dobielska i Ada Franczyk. Dziewczyny wezmą udział w najbliższy poniedziałek w konkursie powiatowym, także z szansą wyjazdu do Brukseli.
Oli serdecznie GRATULUJEMY!!!

Obejrzyj film