Wychowanie ku przyszłości

W ramach projektu Lajkujemy Korczaka zrealizowaliśmy  kolejne działanie, które tym razem skierowaliśmy do rodziców uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Zaprosiliśmy rodziców i opiekunów na debatę o wychowaniu. Zaproszeni do dyskusji goście przedstawiciele najważniejszych radomszczańskich instytucji kulturalnych, wychowawczych, młodzieżowych, katolickich i szkolnych podzielili się z rodzicami swoimi opiniami i spostrzeżeniami na temat tak złożonego procesu, jakim jest  wychowanie młodego człowieka.

„Wychowanie ku przyszłości”.

Jak wychować szczęśliwe dziecko, które w życiu osiąga sukces? Aby wyrosło na dobrego człowieka i kształtowało pozytywny stosunek do świata.

O ogromnej roli rodziny i rodziców, ich postawach, zachowaniu oraz wspólnej rozmowie z małym człowiekiem wypowiedziała się dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej pani Katarzyna Bąbol. O tym, jak kształtować świat wartości i wiary, pielęgnować tradycje  i symbole chrześcijańskie  oraz duchowość młodego człowieka usłyszeli rodzice od księdza Piotra Hernogi. Dyrektor  Miejskiego Domu Kultury pani Elżbieta Kwiatkowska zwróciła szczególną uwagę na wychowanie kreatywnego, wrażliwego  młodego  człowieka poprzez jego aktywne obcowanie z kulturą. Cechy lidera, organizatora, umiejętność współpracy w grupie mały człowiek może nabywać w Gromadzie Zuchowej, o roli harcerstwa w wychowaniu wypowiedziała się druhna Dominika Szwed – Kipigroch. W tak trudnym procesie wychowania bardzo ważna jest akceptacja drugiego człowieka, bez względu na to, jaki jest. Uczymy i wychowujemy pokolenie wrażliwe i przyjazne niepełnosprawnym.
Edukacja włączająca jest realizowana w naszej szkole przez panią Ewę Marczak nauczycielkę wspomagającą w klasach integracyjnych.
Debatę zorganizowała i moderowała pani Katarzyna Braszczyńska nauczycielka języka polskiego w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Radomsku.

2014-04-24 15:17:37        dodał(a): mariola