Moja wymarzona Ekopracownia

Nazwa Zadania "Urządzanie i wzbogacenie pracowni przyrodniczej w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym nr 7 w Radomsku"
Wartość ogólna zadania - 53 413 zł

Wysokość oraz forma dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w PLN w zaokrągleniu do liczby całkowitej - 40 422 zł

Link do strony WFOŚiGW - http://www.wfosigw.lodz.pl/

Zakresu projektu -  Utworzenie pracowni zrealizowane przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu „Moja wymarzona ekopracownia”

19 lutego 2014 roku  w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym nr 7 w Radomsku odbyło się oficjalne otwarcie nowej ekopracowni.

Na uroczystości pojawili się przedstawiciele m.in. Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, PGK w Radomsku oraz radomszczańskiego magistratu. Pracownia powstała dzięki wygranej w konkursie ogłoszonym przez WFOŚiGW, z którego szkoła pozyskała ponad 40 tys. zł.

W pracowni będą się odbywały  lekcje przyrody, korzystać z niej będą także członkowie Koła Młodego Ekologa oraz najmłodsi z klas I -III. Podczas uroczystości otwarcia odbył się także pokaz mody ekologicznej przygotowany przez klasy IV - VI.

Ekozorientowani  uczniowie pokazali, że ekologiczna moda stała się częścią ich życia.

Okazało się, że choć sztuka robienia czegoś z niczego nie jest sztuką łatwą, młodzież wykazuje w tym kierunku zaskakującą inwencję, kreatywność i... poczucie humoru.

Po  czerwonym  dywanie,  iście jak z american dream, przechadzali się  ekocelebryci,  nucąc pod nosem:

Oto my - Ekogang.

Tyle zysku, ile odzysku,

Środowisko ponad wszystko.

Świat zadymiony ma same złe strony.

Okaż kulturę i chroń naturę.

A na eko fali popłyniesz dalej.

Myślę, więc segreguję.

Przyroda jest wieczna, jeżeli bezpieczna.

Uczniowie i nauczyciele, będąc  teraz na fali eko,  mogą  śmiało powiedzieć, że za ekopracownię bardzo dziękują  a  świat się przez to zmienia i spełniają się marzenia.

2014-02-21 17:57:35        dodał(a): jacek