Happening „W królestwie Króla Maciusia I”

29 kwietnia 2014r. do Miejskiego Domu Kultury w Radomsku przybyli niezwykli goście, strojni w piękne szaty. Wszystko za sprawą happeningu „W królestwie Króla Maciusia I” w ramach projektu edukacyjnego „Lajkujemy Korczaka”, którego organizatorem był Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 7.

29 kwietnia 2014r. do Miejskiego Domu Kultury w Radomsku przybyli niezwykli goście, strojni w piękne szaty. Wszystko za sprawą happeningu „W królestwie Króla Maciusia I” w ramach projektu edukacyjnego „Lajkujemy Korczaka”, którego organizatorem był Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 7.

Na zaproszenie odpowiedziały „dwory” z 11 radomszczańskich szkół i przedszkoli, które wytypowały królewskie delegacje. Uczta rozpoczęła się w Parku Świętojańskim, gdzie wszyscy zebrani zabawiani byli przez nadwornego wodzireja Króla Maciusia I.

Następnie kolorowy orszak złożony z książąt, księżniczek, wróżek i innych postaci bajkowych przemaszerował do „sali balowej”. Tam dostojni delegaci obejrzeli sztukę „Król Maciuś Reformator”.

Następnie tęgie głowy z każdej grupy wiekowej wzięły udział w quizie wiedzowym,  w którym musiały zmierzyć się z trudną wiedzą dotyczącą bohaterów bajek. Spośród 200 uczestników wyłoniono również najładniejsze przebranie króla Maciusia I oraz nagrodzono prace plastyczne w miejskim konkursie  „W królestwie Króla Maciusia I”. Uczestnicy happeningu podziwiali wystawę prac konkursowych oraz film podsumowujący projekt. Na zakończenie świta króla przy dźwiękach dworskiej muzyki udała się na słodki poczęstunek i rozjechała do swoich dworów, zabierając ze sobą liczne upominki, nagrody, ciekawe doświadczenia oraz uśmiech i dobry humor.

Projekt „Lajkujemy Korczaka” Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego nr 7  realizowany był od stycznia do 5 maja 2014r.

W ramach przedsięwzięcia zorganizowano:

• zabawę choinkową dla dzieci z Radomska,
  • akcję „Szczęśliwy Los WOŚP”,
  • cykl spotkań z filmem i książkami Korczaka,
  • paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących uczniów szkoły i podopiecznych Domu Dziecka w Chorzenicach,
  • Powiatowy Konkurs Wiedzy o UE,
  • turniej samorządowy,
  • debatę „Wychowanie ku przyszłości”,
  • symulację „Król Maciuś I i jego bezludna wyspa”
  • wybrano również altruistów PSP7 i PG 3,
  • radomszczanom rozdano Korczakowską „Prośbę dziecka”.

Partnerami projektu byli Miejski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna i Niezależna Telewizja Lokalna NTL.

2014-05-06 13:48:41        dodał(a): mariola