Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

30 kwietnia 2014 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Cała społeczność szkolna tego dnia wyglądała bardzo elegancko, wszyscy prezentowali się w strojach galowych. Podczas akademii uczniowie gimnazjum przybliżyli historię uchwalenia Konstytucji 3 maja z 1791r. oraz zaprezentowali krótki film pt. „Po co komu historia?”, swojego autorstwa (R. Wojakowski, K. Matuszewski, M. Traczyk).

3 maja to dzień wolny od pracy i obchodzi się go w całej Polsce.
Akademię przygotowały p. K. Trajdos, p. M. Pokropska, p. J. Borowiecka-Grzywacz oraz p. A. Grzywna.

2014-05-03 22:29:49        dodał(a): mariola