Konkurs ekologiczny

Dnia 6.05.2014 odbył się konkurs ekologiczny dla klas  IV ,,Jestem znawcą przyrody’’. Został on zorganizowany przez nauczycielki przyrody i biologii ZSG nr 7 we współpracy z Nadleśnictwem Radomsko  oraz jego  przedstawicielką  panią  Izabelą Randak.

Dnia 6.05.2014 odbył się konkurs ekologiczny dla klas IV ,,Jestem znawcą przyrody’’. Został on zorganizowany przez nauczycielki przyrody i biologii ZSG nr 7 we współpracy z Nadleśnictwem Radomsko  oraz jego  przedstawicielką  panią  Izabelą Randak.
Konkurs ten odbywa się  zawsze poza terenem szkoły na szlakach ekologicznych Nadleśnictwa Radomsko. W tym roku odbył się na ścieżce ekologicznej w Strzałkowie (szkółka leśna).
Uczniowie (5 osobowe zespoły ze szkół podstawowych nr  1, 2, 3, 4, 7 , 8, 9) zostali zapoznani z uprawami szkółkarskimi Nadleśnictwa Radomsko. Po zwiedzeniu szkółki przeprowadzono szereg konkurencji  konkursowych:

- łączenie gałązki z szyszką  jednego gatunku drzewa

- rozpoznanie poroży różnych gatunków  zwierząt

- obliczanie wieku drzewa na podstawie obwodu i średnicy pnia

- lokalizacja Parków Narodowych

- rozpoznawanie gatunków chronionych w pobliskim lesie

- znaczenie lasu w przyrodzie, gospodarce i życiu człowieka

Konkurs zakończył się ogniskiem,  ogłoszeniem wyników oraz rozdaniem nagród i dyplomów.
Organizatorzy dziękują sponsorom PGK w Radomsku i Wydziałowi Ochrony  Środowiska Urzędu Miasta w Radomsku za wsparcie finansowe.

2014-05-07 21:59:30        dodał(a): mariola