Jeśli chcesz zrobić coś dobrze, nie odkładaj tego na jutro, zrób to dzisiaj.”
Uczniowie w naszym gimnazjum są pełni zaangażowania i pasji. Często kierują się wrażliwością  i troską o drugiego człowieka. Chcą nieść bezinteresowną pomoc, służyć zarówno osobom potrzebującym jak i samym sobie. Wolontariat rozwija wśród młodzieży postawy alternatywne dla konsumpcyjnego stylu życia. Stwarza okazje do wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości, pomaga w rozwijaniu zainteresowań, szukaniu pożytecznych form spędzania czasu.

„Jeśli chcesz zrobić coś dobrze, nie odkładaj tego na jutro, zrób to dzisiaj.”

Wolontariat rozwija wśród młodzieży postawy alternatywne dla konsumpcyjnego stylu życia. Stwarza okazje do wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości, pomaga w rozwijaniu zainteresowań, szukaniu pożytecznych form spędzania czasu.Wolontariat rozwija wśród młodzieży postawy alternatywne dla konsumpcyjnego stylu życia. Stwarza okazje do wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości, pomaga w rozwijaniu zainteresowań, szukaniu pożytecznych form spędzania czasu.
Podejmowana przez gimnazjalistów-wolontariuszy aktywność wpływa pozytywnie na rozwój ich osobowości, jest ważna i pożądana ze względu na wymiar edukacyjno-wychowawczy. Podczas pierwszych spotkań ustaliliśmy z grupą wolontariuszy, iż nasze akcje będą skierowane na potrzeby kolegów i koleżanek.

Zobacz prezentację
2015-01-30 06:35:47        dodał(a): mariola