Konkurs na wyobraźnię

Wyobraźnię u dzieci można rozwijać poprzez czytanie im książek, zajęcia manualne, czy plastyczne. Najlepiej wszystkie te aspekty połączyć w całość organizując konkurs plastyczny. Właśnie taki rozstrzygnięto w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku - nosił tytuł Kraina wyobraźni i wzięli w nim udział uczniowie Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 7 w ramach VIII edycji Pulsu Literatury VIII Festiwal Puls Literatury.

Pomysł organizowania Festiwalu narodził się wraz z ideą obchodów trzydziestej rocznicy powstania nieregularnego kwartalnika Puls, ważnego pisma literackiego demokratycznej opozycji. A ideą było nawiązanie do programowych treści tego wyjątkowego periodyku. Do kalendarza imprez kulturalnych Festiwal wpisał się jako zjawisko artystyczne i społeczne, łączące tradycje literackie i dzisiejszy tytułowy puls literatury. Adresatami spotkań są zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli.
Tegorocznemu Festiwalowi towarzyszy tajemnicze hasło:
Szumy, zlepy, ciągi.
Prace plastyczne powstały w trakcie zajęć warsztatowych, które odbyły się w naszej szkole pod kierunkiem pani Igi Borowieckiej-Grzywacz i oceniał je znany ilustrator pan Artur Nowicki.
Nagrody, poczęstunek i miłe spotkanie odbyło się w MBP w Radomsku 12 grudnia 2014 roku. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i publikujemy ich listę :)
I miejsce - Magda Kapica
I miejsce - Kinga Kisiołek