Konkurs na bajkę lub komiks

Dnia 23. 04. 2015 r. w  II L O im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku  miała miejsce uroczysta gala, na której wręczono nagrody  w konkursie na ilustrowaną bajkę lub komiks na temat  „Burgundzki ślimak i tatrzański oscypek” lub „Toruński piernik i burgundzkie winogrona” zorganizowanym w ramach IV wymiany polsko - francuskiej z partnerską szkołą w Brochon (w Burgundii).

2015-04-25 11:43:59        dodał(a): mariola

Scrabble w szkole

W dniu 12.03.2015 ZSG 7 został zgłoszony do edycji programu "Scrabble w szkole". W ramach programu szkoła otrzymała cztery zestawy gry w scrabble, z których będzie można korzystać. Utworzone zotsało także Koło Scrabblistów propagujące zainteresowanie grą.

2015-04-25 11:13:44        dodał(a): mariola

Karuzela z nagrodami

Za nami już przesłuchania uczestników Konkursu Recytatorskiego dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów, które odbyły się 17. 04. 2015r. w MDK w Radomsku. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów. Miło  nam poinformować, że nasze trzy recytatorki zostały zauważone i docenione przez szanowne jury konkursu.

2015-04-20 21:33:13        dodał(a): mariola

Leniuchowo 2015

W środę 15.04. w ramach projektu “Wiem, dlaczego wybieram” zorganizowaliśmy symulację wyborów prezydenckich 2015. Głównymi koordynatorami przedsięwzięcia byli: Klaudia Krawczyk, Jakub Kowalczyk, Klaudia Wiatrak, Katarzyna Nowak, Małgorzata Malingiewicz, Julia Blada.

2015-04-20 00:10:46        dodał(a): mariola

Wieczorek kinowy

16.04.2015 odbył się kolejny wieczorek kinowy. Tym razem o tematyce wiosennej. Projekcję poprzedziła prezentacja dotycząca baśni i krótki quiz. Osoby, które uzyskały poprawne odpowiedzi z quizu, otrzymały drobne upominki w postaci zakładek do książek. Sam film wywołał u kinomanów pozytywne skojarzenia. Scenariusz ,,Czarownicy’’ (Maleficent) zaproponował ciekawe odpowiedzi na niebanalne pytania uczniów.

2015-04-19 10:49:10        dodał(a): mariola

Scrabble

W marcu i kwietniu 2015 r. w ZSG nr 7 odbył się Szkolny Turniej Scrabblowy dla szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowany przez p. Annę Biniek i p. Małgorzatę Fimowicz- Bednarską. Wzięło w nim udział siedemdziesięciu dwóch uczniów. Duże zainteresowanie grą wśród uczniów zaowocowało założeniem w szkole koła scrabblowego.

2015-04-19 10:42:53        dodał(a): mariola

Brązowy medal

Kolejny dobry występ zanotowali koszykarze ze Szkoły Podstawowej nr 7, tym razem w Sieradzu. Po ciężkich bojach stoczonych z gospodarzami z  Sieradza , z Aleksandrowem Łódzkim i Tomaszowem Mazowieckim  chłopcy sięgnęli po brązowy medal Mistrzostw Województwa Łódzkiego w koszykówce. Jest to jeden z największych sukcesów chłopców w ostatnich latach zaraz po zeszłorocznym piątym miejscu wywalczonym również w Sieradzu.

2015-04-17 00:31:20        dodał(a): mariola

Zostaw zielony ślad w szkole

Przyszła wiosna. Wszystko wokół pięknieje. Czas by i nasza szkoła zazieleniła się. W ramach projektu Zielone ścieżki zdrowia wychodzimy z inicjatywą do nauczycieli, uczniów, rodziców i wszystkich sympatyków Siódemki, aby  wspólnie zadbać o otoczenie szkoły. Budynek otrzymał nową szatę już jesienią, wnętrza i wyposażenie cieszą oko, ale  teren wokół szkoły wymaga zabiegów kosmetycznych.

2015-04-13 22:04:18        dodał(a): mariola

Konkurs Gramatyczno - Leksykalny

Piotr Zając z klasy III C gimnazjum zdobył II miejsce w III Edycji Powiatowego Konkursu Gramatyczno - Leksykalnego z Języka Angielskiego, zorganizowanego przez I LO w Radomsku. Mateusz Pukacz (III C) i Maksymilian Bzowski (III D) zdobyli wyróżnienia w tym samym konkursie.

2015-04-03 12:06:15        dodał(a): mariola

Konkurs wiedzy o krajach niemiecko - i anglojęzycznych

Uczennica klasy III B gimnazjum, Ada Franczyk, zdobyła III miejsce w powiatowym konkursie wiedzy o krajach niemiecko- i anglojęzycznych pt. Interaktywny spacer po krajach niemieckojęzycznych i anglojęzycznych organizowanym przez ZSE-E w Radomsku.

2015-04-03 12:04:07        dodał(a): mariola