Zostaw zielony ślad w szkole

Przyszła wiosna. Wszystko wokół pięknieje. Czas by i nasza szkoła zazieleniła się. W ramach projektu Zielone ścieżki zdrowia wychodzimy z inicjatywą do nauczycieli, uczniów, rodziców i wszystkich sympatyków Siódemki, aby  wspólnie zadbać o otoczenie szkoły. Budynek otrzymał nową szatę już jesienią, wnętrza i wyposażenie cieszą oko, ale  teren wokół szkoły wymaga zabiegów kosmetycznych. Profesjonalna renowacja jest kosztowna. Dlatego wszystkie ręce na pokład! Niewielkim wysiłkiem, pomysłowością i bez nakładów finansowych nadamy szkole tyle blasku, żeby jej wygląd był dumą osiedla. Mamy nadzieję, że do akcji włączą się uczniowie podstawówki i gimnazjum. Za udział i zaangażowanie uczniowie otrzymają punkty ważne w rywalizacji międzyklasowej. Porządkowaniem terenu - grabieniem, usuwaniem gałęzi, równaniem trawników- zajmą się gimnazjaliści. Uczniowie klas 4-6 przygotują skrzynki do sadzenia roślin (każda klasa jedną skrzynkę). Skrzynki należy pobrać z szatni, pomalować w ciekawy sposób farbami, które znajdziecie w domu, wyłożyć agrowłókniną i napełnić ziemią. Klasy najmłodsze będą miały za zadanie przygotować i posadzić w skrzyniach rośliny, oraz przynieść kamienie (po 3-4 sztuki każdy). Ogłaszamy 17 kwietnia o 16.00 zbiórkę przed wejściem do szkoły. Prosimy zabrać: grabie,  szpadle, sekatory, łopatki, rękawice, worki i przygotowane skrzynki. Liczymy na prawdziwe POSPOLITE RUSZENIE. Wiemy, że na mieszkańców Kowalowca zawsze można liczyć. Czekamy na chętnych, bo wiosenne porządki czas zacząć!
Organizatorki akcji Joanna Muszyńska i Maria Śledź.

2015-04-13 22:04:18        dodał(a): mariola