Eko-szkoła Cięcina

Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły przebywali na tygodniowym pobycie w Cięcinie. To miejscowość w Beskidzie Żywieckim, w której jest wydobywana i rozlewana woda mineralna "Żywiec Zdrój". Bogaty program pozwolił uczniom: zobaczyć fort obronny z września 1939 roku w Węgierskiej Górce, Zespół Pałacowo-Parkowy, Stary Zamek i Pałac Habsburgów w Żywcu oraz elektrownię szczytowo-pompową Porąbka-Żar. Zwiedzić Muzeum Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu oraz wejść na Halę Lipowską (1324 m n.p.m.) i Górę Żar. Nie zabrakło też zajęć ekologicznych i atrakcji- gorącej czekolady w górskim schronisku, pizzy w Żywcu czy grilla i wieczornego ogniska. Dużą atrakcją była też podróż nowoczesnymi pociągami Kolei Śląskich i spotkanie z Pendolino na dworcu w Katowicach.

2015-06-20 23:12:27        dodał(a): mariola