Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki

W poniedziałek 7 grudnia odbył się Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki dla dziewczynek z rocznika 2004 i młodszych. Wzięło w nim udział siedem trzyosobowych zespołów. Zwyciężył zespół z PSP9 przed UMLKS Radomsko i PSP7.

2015-12-07 22:42:24        dodał(a): mariola

Dzień Pluszowego Misia

Pluszowe misie, miłe w dotyku są ulubieńcami wszystkich dzieci. Ta, jedna z najpopularniejszych zabawek obchodzi swoje święto  25 Listopada. W 2002r. dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Tego dnia w naszej szkole misie też miały swoje święto, a stało się to za sprawą Samorządu Uczniowskiego IV-VI, który po raz drugi zorganizował to święto.

2015-12-07 00:17:58        dodał(a): mariola

Wycieczka do fabryki bombek

W dniu 30.11.2015 uczniowie klas Va i Vc odbyli wycieczkę do fabryki bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Uczestnicy wycieczki śledzili proces produkcji ozdób świątecznych od momemtu wytworzenia formy szklanej poprzez srebrzenie, nadawanie barw po końcową fazę zdobienia.

2015-12-02 08:18:31        dodał(a): mariola

Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski

Dnia 27 listopada 2015r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Recytatorskiego. W tym roku uczniowie zmierzyli się z poezję Friedrich Schillera. W jury konkursu zasiedli nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych: pani Iwona Bałazińska i pani Agnieszka Skura - Garbaciak. Najlepszymi recytatorami okazali się:

2015-12-02 18:26:27        dodał(a): mariola

Bakcyl

Uczniowie klas II A i II B gimnazjum uczestniczyli w cyklu zajęć ekonomicznych (łącznie 8 godzin) o tematyce: "Twoje pieniądze", "Pożyczaj z głową", "Finanse na całe życie" oraz "Mądre inwestowanie". Zajęcia prowadził Pan Piotr Mielczarek z ESBANK-u Bank Spółdzielczy/o w Radomsku w ramach projektu  "BAKCYL".

2015-11-30 18:14:33        dodał(a): mariola

Podstawy fotografii

W ramach realizacji projektu gimnazjalnego ”Symetria w architekturze Radomska” odbyło się spotkanie z członkiem towarzystwa fotograficznego im. Edmunda Osterloffa p. Radosławem Bartnikiem, mające na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat podstaw fotografii.

2015-11-29 22:40:21        dodał(a): mariola

Spotkanie z przedstawicielem Sądu Rejonowego

Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Sądu Rejonowego w Radomsku, panem Tomaszem Nowickim. Celem prelekcji byłoby dostarczenie uczniom rzetelnych informacji, dotyczących ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

2015-11-27 21:55:55        dodał(a): mariola

Andrzejkowe wróżby

Dziś  Samorząd Uczniowski zorganizował dla całej społeczności uczniowskiej klas IV-VI Andrzejki. Korytarz został zamieniony w "salę wróżb", a dziewczęta z klas szóstych zadbały o magiczny nastrój.
Te niezwykłe damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, wróżyły z magicznych serc.

2015-11-26 21:55:18        dodał(a): mariola

Konkurs matematyczny z elementami historii

W czwartek 19.11.2015 odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu matematyczno-historycznego „Matematyczne potyczki z patronem”, który jest jednym z działań w ramach realizacji projektu „mPotega”.
Konkurs składał się z trzech części. Część I – to połączenie matematyki z historią.

2015-11-24 22:28:10        dodał(a): mariola

Esbank - Otwarta firma

Dzisiejsze przedpołudnie spędziliśmy w siedzibie firmy ESBANK Bank Spółdzielczy w Radomsku, przy ul. Tysiąclecia 4. Było to nasze drugie wyjście do radomszczańskich firm, w ramach projektu “Otwarta firma“. Już na samym początku, uprzejmie powitała nas Pani Arleta Węgrzyńska, Pracownik ds. Public Relations, dzięki której zobaczyliśmy jak pracuje jeden z liderów ekonomicznych w naszym regionie.

2015-11-21 20:10:10        dodał(a): mariola