Konkurs matematyczny z elementami historii

W czwartek 19.11.2015 odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu matematyczno-historycznego „Matematyczne potyczki z patronem”, który jest jednym z działań w ramach realizacji projektu „mPotega”.

Konkurs składał się z trzech części. Część I – to połączenie matematyki z historią. Uczniowie rozwiązywali test związany ze znajomością biografii Józefa Piłsudskiego, jeżeli nie znali poprawnej odpowiedzi mogli rozwiązać zadanie matematyczne, którego wynik naprowadzał na właściwą odpowiedź. Część II to rozwiązanie krzyżówki historycznej a część III polegała na rozwiązaniu zadań matematycznych o treści związanej z życiem i działalnością Marszałka.
W konkursie wzięło udział 30 uczniów gimnazjum, większość z nich wykazała się bardzo dobrą znajomością biografii patrona szkoły i biegłością w rozwiązywaniu zadań matematycznych.
Uczniowie zostaną nagrodzeni nie tylko ocenami z matematyki ale także nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez mFundację.

2015-11-24 22:28:10        dodał(a): mariola