Bakcyl

Uczniowie klas II A i II B gimnazjum uczestniczyli w cyklu zajęć ekonomicznych (łącznie 8 godzin) o tematyce: "Twoje pieniądze", "Pożyczaj z głową", "Finanse na całe życie" oraz "Mądre inwestowanie". Zajęcia prowadził Pan Piotr Mielczarek z ESBANK-u Bank Spółdzielczy/o w Radomsku w ramach projektu  "BAKCYL".

Uczniowie klas II A i II B gimnazjum uczestniczyli w cyklu zajęć ekonomicznych (łącznie 8 godzin) o tematyce: "Twoje pieniądze", "Pożyczaj z głową", "Finanse na całe życie" oraz "Mądre inwestowanie". Zajęcia prowadził Pan Piotr Mielczarek z ESBANK-u Bank Spółdzielczy/o w Radomsku w ramach projektu  "BAKCYL"(http://bakcyl.wib.org.pl/o-bakcylu). Projekt ten ma zainicjować i umożliwić stały proces przekazywania młodzieży, przez pracowników bankowych, praktycznej wiedzy finansowej i umiejętności wykorzystywania usług finansowych, tak aby ułatwić im świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie. W ujęciu długofalowym, projekt BAKCYL stworzy podwaliny do osiągnięcia następujących celów w edukacji finansowej młodzieży oraz budowania ważnego pomostu pomiędzy systemem kształcenia i rynkiem pracy, pomiędzy młodymi odbiorcami i dostarczycielami usług finansowych w przyszłości:

• Umożliwi szkołom wzbogacenie programu nauczania poprzez zestaw ciekawych, interaktywnych lekcji z zakresu praktycznej edukacji finansowej, dostosowanych do potrzeb programowych i oczekiwań uczniów, realizowanych z udziałem przygotowanych dydaktycznie bankowców/praktyków – wolontariuszy.
  • Wzbogaci praktyczną wiedzę finansową uczniów jako niezbędny element pomyślnego funkcjonowania młodych obywateli w nowoczesnym, opartym na wiedzy społeczeństwie. Będzie kształtować postawy przedsiębiorczości wśród młodzieży.
  • Wprowadzi uczniów w świat codziennych finansów, tak aby potrafili wykorzystać dla siebie odpowiednie usługi finansowe na starcie w dorosłość oraz zabezpieczyć swoje potrzeby na przyszłość.
  • Wykorzysta doświadczenie i potrzebę dzielenia się wiedzą pracowników bankowych w służbie rozwojowi młodego pokolenia oraz dobra wspólnego
W ubiegłym roku z takich zajęć korzystali już uczniowie klas IIIA oraz IIIC gimnazjum. Projekt z pewnością będzie kontynuowany w roku następnym.
2015-11-30 18:14:33        dodał(a): mariola