I etap konkursu Pangea

W dniu 3 marca w naszej szkole odbył się I etap konkursu Pangea. W naszej szkole brało udział 51 uczniów z klas IV- VI PSP i I-III PG.
Organizatorami Konkursu Matematycznego Pangea są Międzynarodowe Szkoły Meridian i Uczelnia Vistula.

2016-03-10 22:47:15        dodał(a): mariola

Sprawdzian klas VI

11 lutego 2016 r. w naszej szkole odbył się kolejny próbny sprawdzian szóstoklasisty. Uczniowie zgodnie z procedurami przystępowali do egzaminu, który po raz pierwszy pisali sami (poprzedni próbny sprawdzian uczniowie pisali z rodzicami). Było dużo emocji i nerwów.

2016-03-10 22:05:28        dodał(a): mariola

Dni Otwarte

2016-02-25 17:14:06        dodał(a): mariola

Młodzi przedsiębiorczy

Od początku roku szkolnego uczestniczymy w projekcie “Młodzi przedsiębiorczy“, którego organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Grupa “Pod Krawatem” w składzie: Jakub Kowalczyk, Daria Kozak, Klaudia Wiatrak, Aleksandra Jędrych, Michał Droś, Hubert Dziadkiewicz wypełnia cyklicznie sprawozdania w kursie internetowym.

2016-03-01 21:44:00        dodał(a): mariola

Ogólnopolska zbiórka książek

Świetlica szkolna bierze udział w Ogólnopolskiej Zbiórce książek dla małych pacjentów szpitali oraz propagowaniu czytelnictwa wśród milusińskich.
Na stołówce szkolnej zostanie utworzone specjalne miejsce, gdzie uczniowie z klas 0 - VI PSP będą mogli przekazać książki (używane bądź nowe) dla małych pacjentów. Cała akcja potrwa do czerwca. Potem książki zostaną przekazane do Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Brzegu.

2016-03-01 15:23:24        dodał(a): mariola

Awans Żanety i Huberta

Dziś ogłoszono oficjalne wyniki pierwszego etapu Gimnazjalnej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Okazuje się, że do eliminacji okręgowych awansowali: Żaneta Zakrzewska oraz Hubert Dziadkiewicz, reprezentujący “klasę europejską”.
Pierwszy, szkolny etap, składał się z 30 zadań testowych. Oto wyniki oficjalne.

2016-02-27 11:54:08        dodał(a): mariola

Tydzień Walki z Nałogami

W dniach 01.02.2016r.-05.02.2016r. w ramach programu profilaktyki Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 7, odbyła się akcja "Tydzień Walki z Nałogami".
Celem akcji było:

1. kształtowanie prozdrowotnej postawy dzieci i młodzieży,
  2. uświadomienie konsekwencji sięgania po substancje uzależniające,
2016-02-26 23:12:01        dodał(a): mariola

Międzynarodowy Dzień Kota

Dnia 17 lutego w Polsce obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota, czyli wszystkie mruczki miały swoje święto.
Los kotów na całym świecie jest bardzo różny. Jedne mieszkają w domach, inne niestety na ulicy. Życie kotów ulicznych jest bardzo trudne! Na koty czyhają różnego rodzaju niebezpieczeństwa: samochody, choroby, trucizny, zimno i czasami źli ludzie.

2016-02-24 00:10:13        dodał(a): mariola

Bal Karnawałowy 2016

2016-02-24 01:02:00        dodał(a): mariola

Konkurs Poezji i Współczesnej Piosenki Niemieckiej

Dnia 10 lutego 2016r. odbyła się 13. Edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Poezji i Współczesnej Piosenki Niemieckiej organizowana przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku. W konkursie brały udział uczennice naszej szkoły. W obu kategoriach zajęły I miejsce. Karolina Derwisz zdobyła I miejsce w kategorii recytacji wiersza Schillera "Sehnsucht".

2016-02-23 22:38:57        dodał(a): mariola